Jak Johnson Unii, tak Unia Johnsonowi

(piątek, 11-09, 8:00)

Za nami
Na walutowej scenie w głównej roli wystąpił wczoraj Europejski Bank Centralny. Jego wyważona ocena wzrostu kursu wspólnej waluty i brak uwzględnienia ryzyka deflacji w projekcjach Banku doprowadziły do wzmocnienia euro (max. 1,1918 USD). Jednocześnie ultimatum Unii dla Wielkiej Brytanii ws. łamania zeszłorocznej umowy rozwodowej podkopało pozycję funta. Nie mogąc wybrać między euro a szterlingiem, złoty mimowolnie podążał za G10 (EUR max. 4,4613; USD min. 3,7327, GBP min. 4,8012).

 

Przed nami
Dziś w Kalendarzu Eko najważniejsze będą dane z USA o inflacji CPI. Im jej wynik będzie dalszy od 2% celu FED, tym gorzej dla dolara i lepiej dla złotego (punkt oporu EUR/USD: 1,1920; punkty wsparcia EUR/PLN: 4,4300, USD/PLN: 3,7300) i odwrotnie (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1800; punkty oporu EUR/PLN: 4,4800, USD/PLN: 3,8000). Na agendzie PLN jest dziś jeszcze decyzja Moody's ws. ratingu dla Polski.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.