Ultimatum à la Boris

(wtorek, 08-09, 8:00)

Za nami
Wydarzeniem ekonomicznym dnia była wczoraj groźba premiera Wielkiej Brytanii, że zerwie negocjacje z Unią Europejską ws. warunków Brexitu jeśli do 15 października br. nie zostanie zawarta umowa handlowa EU-UK. Ultimatum Borisa Johnsona zaszkodziło samemu funtowi (GBP/PLN min. 4,9304). Z kolei na korzyść unijnych rywali szterlinga przemawiał wyższy wynik indeksu Sentix z Eurolandu (EUR/PLN min. 4,4323, USD/PLN min. 3,7498).

Przed nami
Dziś wznowienie negocjacji handlowych między Brukselą i Londynem. Zanosi się na dalszy impas, który będzie ciążyć zarówno funtowi jak i walutom unijnej 27-ki (wsparcie EUR/USD: 1,1780; opór EUR/PLN: 4,4800, USD/PLN: 3,8000). Przełom w rozmowach byłby niespodzianką, dlatego z pewnością dodałby wigoru walutom po obu stronach Kanału La Manche (opór EUR/USD: 1,1855; wsparcie EUR/PLN: 4,4000, USD/PLN: 3,7000). Na agendzie makroekonomicznej czeka dziś finalny wynik PKB strefy euro w II kwartale br.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.