Posiedzenie ECB, czyli test na spostrzegawczość

(czwartek, 10-09, 8:00)

Za nami
Na przebiegu wczorajszej rozgrywki na rynku walutowym zaważył news Bloomberga o spodziewanej, niewielkiej rewizji prognoz PKB i inflacji na dzisiejszym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, który umocnił euro (max. 1,1837 USD) i waluty CEE, w tym złotego (EUR min. 4,4388, USD min. 3,7518). Dobre nastroje na Starym Kontynencie podtrzymało oświadczenie Unii Europejskiej, że nie zawiesi negocjacji ze Zjednoczonym Królestwem ws. Brexitu.

 

Przed nami
Dziś na pierwszym planie znajdzie się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Gorącym tematem jest ostatnia aprecjacja wspólnej waluty i deflacja w Eurolandzie. Zauważenie tych zagrożeń dla unijnej gospodarki zaszkodzi euro i jego aliantom z CEE (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1750; punkty oporu EUR/PLN: 4,4800, USD/PLN: 3,8000). Z kolei pominięcie tych kwestii otworzy drogę do ich dalszego umocnienia (punkt oporu EUR/USD: 1,1855; punkty wsparcia EUR/PLN: 4,4300, USD/PLN: 3,7400).Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.