Trump 3:6 Biden

(środa, 30-09, 8:00)

 Komisja Europejska: we wrześniu nastroje w gospodarce Eurolandu poprawiły się 5 miesiąc z rzędu.
 We wrześniu niemieckie ceny konsumpcyjne spadły do najniższego poziomu od ponad 5 lat.
 Zaufanie amerykańskich konsumentów wzrosło we wrześniu najbardziej od 17 lat.
 CNN: 6 na 10 obserwatorów debaty Trump-Biden uważa, że z pojedynku zwycięsko wyszedł kandydat Demokratów.
 Kalendarz Eko: amerykański raport ADP, finalny PKB USA w II kw, dane nt. zmiany zapasów paliw za oceanem oraz wystąpienia Kashkari'ego i Bowman z FED.

Za nami

   ● [PLN]   We wtorek złoty z nawiązką odrobił poniedziałkowe straty. Polskiej walucie (min. EUR/PLN 4,5069, USD/PLN 3,8481) w sukurs przyszła wiadomość o nadspodziewanej poprawie nastrojów w gospodarce strefy euro. We wrześniu indeks Komisji Europejskiej przygotowany na podstawie badań opinii firm z Eurolandu, wzrósł z 87,5 pkt (w sierpniu) do 91,1 pkt (wobec prognozowanych 89,4 pkt).   ● [EUR]   Obok złotego, naturalnym beneficjentem tej publikacji było euro (EUR/USD max. 1,1755), ale jego zyski ograniczyła największa od ponad 5 lat deflacja w Niemczech (HICP: -0,4% we IX vs prognoza -0,2%). Klimat inwestycyjny wokół PLNa i pozostałych walut EM poprawił rekordowy wzrost (max. od 17 lat) zaufania konsumentów w USA (Conference Board: 101,8 pkt we IX vs prognoza 89,5 pkt; poprzednio 86,3 pkt). Dodatkowym źródłem optymizmu był komunikat firmy farmaceutycznej Regeneron, w którym poinformowano, że wynaleziony przez nią lek łagodzi objawy koronawirusa.   ● [USD]   Obciążeniem dla konkurencyjnego dolara była niepewność wyniku pierwszej debaty prezydenckiej z udziałem Donalda Trumpa i Joe Bidena, która odbyła się dziś w nocy. Wg CNN 6 na 10 obserwatorów debaty uważa, z pojedynku zwycięsko wyszedł kandydat Demokratów. 28% z nich wskazuje na wygraną obecnego prezydenta.

Przed nami

   ● [ADP]   W następnych godzinach uwaga inwestorów skupi się na zbliżającej się publikacji amerykańskiego raportu ADP. Z jego treści dowiemy się jak kształtowało się zatrudnienie w sektorze prywatnym USA we wrześniu.   ● [Scenariusze]   Prognozowany wysoki wynik (600 tys. lub wyżej), jeśli się zmaterializuje, może poprawić nastroje inwestycyjne, co wzmocni odbicie walut spod znaku EM (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5000, USD/PLN: 3,8400) i osłabi bezpiecznego dolara (punkt oporu EUR/USD: 1,1760). Jeśli jednak dzisiejsze dane z USA wzbudzą obawy, co do zawartości wrześniowego Raportu Departamentu Pracy należy liczyć się z kolejnym przepływem kapitału z rynków wschodzących (punkty oporu EUR/PLN: 4,6000, USD/PLN: 3,9500) w stronę zielonej przystani (punkt wsparcia EUR/USD 1,1665). Spośród pozostałych informacji z największej gospodarki świata po południu poznamy jeszcze finalne dane nt. PKB w II kwartale oraz wyniki indeksów Chicago PMI i podpisanych umów kupna domów.   ● [FOMC]   Nie zabraknie także kolejnych wystąpień publicznych polityków Banku Rezerwy Federalnej. O godzinie 17:00 głos zabierze prezes oddziału FED z Minneapolis Neel Kashkari, a o 19:40 dawno nie słyszana Michelle Bowman (członek zarządu FED).   ● [EIA]   Ze względu na rosnące obawy przed globalnym spadkiem popytu na ropę, warto również wziąć pod lupę dzisiejszą publikację raportu amerykańskiej agencji EIA (Energy Information Administration) nt. tygodniowej zmiany zapasów paliw za oceanem


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.