Trump i wirus nakręcają spiralę

(środa, 09-09, 8:00)

Za nami
Scenariusz wczorajszej sesji narzuciła polityka i korona-wirus. Wydarzeniem dnia okazała się wypowiedź prezydenta USA nt. planu ograniczenia relacji gospodarczych Stanów Zjednoczonych z Chinami. Ta informacja wpisała się w negatywny klimat inwestycyjny spowodowany przez rosnące obawy przed twardym Brexitem. Frustrację inwestorów pogłębiło wstrzymanie przez firmę farmaceutyczną AstraZeneca testów szczepionki na korona-wirusa. W rezultacie awersja do ryzyka wzrosła jeszcze bardziej. Rzecz jasna wygranym tej sytuacji stał się bezpieczny dolar (EUR min. 1,1757).Traciły akcje, ropa i waluty rynków wschodzących. Wśród poszkodowanych znalazł się polski złoty (EUR max. 4,4607, USD max. 3,7911).

 

Przed nami
Dzisiejszy pusty Kalendarz Eko zwiększa fokus inwestorów na jutrzejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Rynek może grać na werbalną interwencję walutową lub zmianę celu inflacji HICP przez Radę Prezesów, co osłabiłoby euro i jego kuzynów z CEE (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1755; punkty oporu EUR/PLN: 4,4800, USD/PLN: 3,8000). Odroczenie decyzji banku wzmocni waluty EU (punkt oporu EUR/USD: 1,1830; punkty wsparcia EUR/PLN: 4,4300, USD/PLN: 3,7400).Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.