Remis ze wskazaniem na dolara

(piątek, 23-10, 8:00)

 Koronawirus w Polsce: wczoraj padły dobowe rekordy nowych zachorowań (12 107 osób) i zgonów (168 osób) na Covid-19.
★ Niemcy: zaufanie konsumentów jest najmniejsze od 4 m-cy.
★ Rynek pracy USA: w poprzednim tygodniu liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych była najniższa od marca.
★ Rynek nieruchomości USA: sprzedaż domów na rynku wtórnym była we wrześniu najwyższa od 2006.
★ Kalendarz Eko: wstępne wyniki indeksów PMI dla EZ i USA oraz stopa bezrobocia w PL.

Za nami
   ● [PL]   Od kilku dni polska waluta pozostaje pod znaczną presją pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Wczoraj Ministerstwo Zdrowia RP zaraportowało kolejne dobowe rekordy nowych zachorowań (12 107 osób) oraz zgonów (168 osób) na Covid-19. Szybka ekspansja wirusa zwiększa obawy przed ponownym, twardym lockdownem nad Wisłą.   ● [EZ]   Niekojące dla złotego sygnały nadeszły także zza Odry. Wskaźnik niemieckiego Instytutu Badania Opinii i Rynku (GFK) pokazał najniższy od 4 miesięcy poziom zaufania tamtejszych konsumentów, osłabiając euro. 
Innym źródłem niepokoju w Europie był szokujący dobowy korona-rekord we Francji (41 622 osób zakażonych), która stała się 2-gim krajem w Unii (po Hiszpanii) z ponad 1 milionem zakażonych.   ● [USA]   Inwestorzy z rynków EM, nie wyłączając PLNa, martwili się także przedłużającymi się negocjacjami ws. nowego pakietu pomocy fiskalnej w USA. Ich przeciwwagą redukującą straty złotego (max. EUR/PLN 4,5903, USD/PLN 3,8870) były dobre dane z gospodarki amerykańskiej, które poprawiły nieco nastroje inwestycyjne na świecie. Departament Pracy USA ogłosił najniższą od marca liczbę nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu (787 tys. vs prognoza 860 tys.). Z kolei amerykańskie Stowarzyszenie Pośredników Nieruchomości odnotowało najwyższą od maja 2006 sprzedaż domów na rynku wtórnym we wrześniu (6,54 mln vs prognoza 6,3 mln). Aczkolwiek dolar zyskał po nocnej debacie prezydenckiej w Stanach, którą zdaniem bukmacherów z niewielką przewagą wygrał Trump (EUR/USD min. 1,1787).

Przed nami
   ● [PMI]   Dziś zobaczymy jak europejskie oraz amerykańskie firmy radzą sobie z 2-gą falą pandemii i powrotem części korona-restrykcji. Wiedzy w tej sprawie dostarczą nam wstępne wyniki indeksów PMI dla sektorów przemysłu i usług Francji, Niemiec oraz całego Eurolandu, a także Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Zdaniem analityków najgorsza sytuacja jest w sektorze usług strefy euro.   ● [Scenariusze]   Materializacja pesymistycznych prognoz, zakładających dalszy spadek aktywności w tym obszarze będzie niewątpliwie szkodzić wspólnej walucie (punkt wsparcia EUR/USD 1,1770) oraz jej sąsiadom z CEE (punkty oporu EUR/PLN: 4,6000, USD/PLN: 3,9000). W przypadku pozytywnej niespodzianki (PMI powyżej 50 pkt) należy się liczyć z ich odbiciem (punkt oporu EUR/USD: 1,1870; punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5500, USD/PLN: 3,8300). Pocieszeniem dla EUR i CEE mogłyby potencjalnie stać się budujące prognozy dla przemysłu. Analitycy uważają, że szanse na kontynuację ożywienia, w tym sektorze są wysokie, gdyż w azjatyckich krajach, które są kluczowymi ogniwami w globalnym łańcuchu dostaw (Chiny, Korea Południowa, Japonia) sytuacja epidemiologiczna jest pod kontrolą.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.