Akcji zwrot

 (środa, 11-03, 8:00)

OECD zrewidowała w górę swoje prognozy dot. wzrostu gospodarczego na świecie w tym roku (z 4,6% do 5,6%).
Wall Street: Nasdaq ma za sobą najlepszą sesję od listopada.
Kalendarz Eko: inflacja CPI w USA, raport EIA nt. zmiany zapasów paliw za oceanem oraz aukcja 10-letnich obligacji amerykańskich.

Za nami

Wczorajsza sesja przyniosła zwrot akcji na rynku walutowym.   ● [PLN]   Notowania złotego i innych walut EM podreperował news o interwencji chińskich funduszy państwowych w celu zatrzymania spadków na rodzimej giełdzie. Nastroje na rynkach wschodzących poprawiła także wzrostowa rewizja prognoz Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) dot. wzrostu gospodarczego na świecie w tym roku (z 4,6% do 5,6%).   ● [Wall Street, BTC]   Sprzymierzeńcami PLNa (min. EUR/PLN 4,5592, USD/PLN 3,8347) i innych ryzykownych aktywów były również zwyżkujące wyceny spółek technologicznych na Wall Street (Nasdaq: +3,69%) oraz drożejący Bitcoin (+6,21%). Jego cena przekroczyła wczoraj granicę 54 tys. USD w związku z coraz większym zainteresowaniem kryptowalutami wśród inwestorów instytucjonalnych.   ● [USD]   Z kolei dolara zmusiła do odwrotu korekta spadkowa rentowności amerykańskich obligacji (10-letnie do min. 1,523%) wywołana zapewnieniami sekretarz skarbu USA Janet Yellen o tym, że FED ma narzędzia aby radzić sobie z inflacją. Zyski złotego oraz euro (EUR/USD max. 1,1916) ograniczył większy, niż zakładano spadek PKB Eurolandu w IV kw. 2020 (-0,7% k/k vs prognoza -0,6%).

Przed nami

   ● [USA, scenariusze]   Dziś fokus na publikację danych o inflacji CPI ze Stanów Zjednoczonych oraz na wynik aukcji 10-letnich obligacji skarbowych USA. Prognozowany wzrost dynamiki cen konsumpcyjnych (z 1,4% r/r w I do 1,7% w II) i niski popyt na dług podbiją rentowność amerykańskich papierów dłużnych, co przywróci apetyt na dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1830). W przypadku CPI poniżej 1,7% r/r oraz dużego zainteresowania przetargiem, dochodowość obligacji spadnie, co przełoży się na tańszego zielonego (punkt oporu EUR/USD: 1,1920). Tak czy siak złoty i pozostałe waluty rynków wschodzących powinny znaleźć się na przeciwnym biegunie wobec amerykańskiego rywala (EUR/PLN punkt wsparcia: 4,5500, punkt oporu: 4,6050; USD/PLN punkt wsparcia: 3,8300, punkt oporu: 3,8900).   ● [Ropa]   Aby odczytać azymut notowań walut EM warto także śledzić dzisiejszą publikacje raportu agencji EIA (Energy Information Administration), który poinformuje nas o zmianie zapasów paliw za oceanem. Ich oczekiwany spadek może podkręcić ceny ropy, a wzrost wywołać korektę. „Byczy” scenariusz dla czarnego złota przewidują analitycy banku Goldman Sachs, którzy uważają, że jego wartość wzrośnie do 80 USD baryłkę w trzecim kwartale 2021 roku.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.