Czas próby złotego

 czwartek, 8-07, 9:20

FED: warunki do redukcji skupu aktywów mogą być spełnione wcześniej, niż przewidywano.
KE podniosła prognozy dla wzrostu PKB Polski w 2021 r. z 4,0 do 4,8%.
Kalendarz Eko: protokół ECB, posiedzenie RPP i raport jobless claims z USA.

Za nami

Środa należała do dolara.   ● [KE]   Poranek nie zapowiadał późniejszych wypadków. Właśnie przed południem Komisja Europejska opublikowała krzepiące prognozy ekonomiczne dla państw należących do Wspólnoty. Na ich tle bardzo dobrze wypadła Polska, dla której podniesiono projekcję wzrostu PKB w 2021 r. z 4,0 do 4,8%.   ● [FED]   Czas próby dla walut europejskich nadszedł wraz z publikacją protokołu z ostatniego posiedzenia Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku FED. Zapis spotkania ujawnił, że „W świetle napływających danych wielu uczestników posiedzenia FOMC wskazywało, że spodziewają się, że warunki do rozpoczęcia zmniejszania tempa skupu aktywów zostaną spełnione nieco wcześniej, niż przewidywali na poprzednich spotkaniach”. Ta informacja przybliżyła perspektywę podwyżki oprocentowania dolara, dając mu impuls do wzrostu wyceny rynkowej wobec konkurentów z G10 (EUR/USD min. 1,1781). W ślad za euro jeszcze bardziej traciły na wartości waluty z koszyka CEE (EUR/PLN max. 4,5436, USD/PLN max. 3,8511).

Przed nami
Dziś na radarach inwestorów pozostają banki centralne.   ● [ECB]   O godzinie 13:30 opublikowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego, który rzuci więcej światła na kurs polityki pieniężnej Banku. Jeśli ECB pójdzie w ślady FED, możemy się spodziewać umocnienia euro (punkt oporu EUR/USD: 1,1850), brak nowych informacji zwiększy przewagę dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1780).   [RPP]   Natomiast po południu zakończy się posiedzenie Krajowej Rady Polityki Pieniężnej. Komunikat pokaże czy w Radzie przeważył pogląd o konieczności przyspieszenia podwyżki stóp NBP, co podbudowałoby pozycję złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,4900, USD/PLN: 3,8000). Enigmatyczne stanowisko decydentów z Narodowego Banku Polskiego podkopie monetarne fundamenty naszej waluty (punkty oporu EUR/PLN 4,5500, USD/PLN 3,8600).


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.



Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.