Monetarny krok za daleko?

  (środa, 28-07, 8:00)

 Holzmann (ECB): Bank poszedł „o krok za daleko” z nowymi wytycznymi dotyczącymi polityki pieniężnej w strefie euro.
USA: w lipcu zaufanie konsumentów nieoczekiwanie wzrosło.
Bank Węgier dokonał nadspodziewanej podwyżki stopy procentowej.
Kalendarz Eko: decyzja FOMC ws. stóp procentowych oraz konferencja prezesa Powella.

Za nami

We wtorek zmienność na rynku walutowym spadła, gdyż inwestorzy rozpoczęli odliczanie do zakończenia posiedzenia FED (więcej na temat w części Przed nami).   ● [EUR]   Kurs EUR/USD dryfował w górę (max. 1,1842) na fali słów Roberta Holzmanna z ECB, który odnosząc się do nowych wytycznych w polityce pieniężnej strefy euro powiedział, że Bank „poszedł o krok za daleko”. Jego poglądy współgrały z ostatnimi komentarzami Weidmanna (prezesa Bundesbanku) i Wunscha (prezesa Banku Belgii), co wskazuje na rosnącą opozycję jastrzębiego skrzydła Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego.   ● [USD]   Za to dolara zdeprymowały dużo gorsze od oczekiwań dane nt. zamówień na dobra trwałego użytku w USA (0,8% m/m w VI vs prognoza 2,1%). Nieprzychylnego nastawienia do zielonej waluty nie zmieniła nawet wiadomość o zaskakującym wzroście zaufania amerykańskich konsumentów w lipcu (CB: 129,1 pkt vs prognoza 123,9 pkt; poprzednio 128,9 pkt).   ● [PLN]   Czekając na konkluzje ze spotkania FED, złoty mimochodem podążał za rynkiem bazowym (EUR/PLN max. 4,6000; USD/PLN min. 3,8783).   ● [HUF]   Wśród walut regionu CEE pozytywnie wyróżnił się forint (EUR/HUF min. 358,785), który był beneficjentem decyzji Banku Węgier o nadspodziewanej podwyżce stopy procentowej (z 0,9% do 1,2%, wobec prognozy 1,1%).

Przed nami

   ● [FED]   Dziś uwaga wszystkich inwestorów będzie skoncentrowana na informacjach, jakie popłyną z kończącego się wieczorem posiedzenia Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku. Uczestnicy rynków finansowych czekają przede wszystkim na wskazówki dotyczące terminu rozpoczęcia zmniejszenia skupu aktywów.   ● [Scenariusze]   Przybliżenie tej perspektywy będzie sprzyjać dolarowi (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1750) oraz szkodzić jego rywalom z G10 i EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,6000, USD/PLN: 4,9200), zaś jej oddalenie zadziała na rynek walutowy odwrotnie (punkty oporu EUR/USD: 1,1840; punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5500, USD/PLN: 3,8700). Zdaniem analityków za opóźnieniem wspominanego taperingu może przemawiać rosnące ryzyko ekspansji koronawirusa delta. Aby je bardziej precyzyjnie oszacować przed ważkimi decyzjami, politycy FED mogą chcieć jeszcze zobaczyć jutrzejsze dane nt. PKB USA w II kw. oraz lipcowy raport amerykańskiego Departamentu Pracy. 


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.