Walutowa cena prawnej konfrontacji

   (czwartek, 15-07, 8:00)

 Powell (prezes FED): rynek pracy USA wciąż nie zrobił wystarczającego postępu aby ograniczyć skup aktywów.
Kightley (wiceprezes NBP): podnoszenie stóp procentowych w tym momencie byłoby dużym błędem.
Kalendarz Eko: inflacja CPI w Polsce (finalna), dane z USA nt. nowych wniosków o zasiłek i produkcji przemysłowej, cd. przesłuchań prezesa FED w Kongresie oraz wystąpienie Evansa (FED). 

Za nami

   ● [FED]   Wczorajsze wystąpienie prezesa FED w Kongresie USA ostudziło oczekiwania inwestorów na szybszą normalizację amerykańskiej polityki pieniężnej. Zeznając przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów powiedział, że rynek pracy jest wciąż zbyt daleko od stanu, który pozwoliłby na ograniczenie skupu aktywów. Za to odnosząc się do ostatniego skoku inflacji przyznał, że spodziewa się spadku dynamiki cen w dalszej części roku. Odpowiedzią rynku walutowego na gołębi przekaz Powella był spadek wyceny dolara (EUR/USD max. 1,1847) oraz wzrost notowań złotego (EUR/PLN min. 4,5624, USD/PLN min. 3,8549).   ● [PL]   Zakres odbicia PLNa zredukował narastający spór prawny pomiędzy Trybunałem Konstytucyjnym RP, a Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zwiększył obawy przed odrzuceniem Krajowego Planu Odbudowy przez Komisję Europejską. Dodatkową barierą dla naszej waluty były słowa wiceprezes NBP Marty Kightley o tym, że podnoszenie stóp procentowych w tym momencie byłoby dużym błędem.

Przed nami

   ● [USA]   Dziś otrzymamy solidną porcję nowych danych z gospodarki amerykańskiej. W tym samym czasie tj. o godzinie 14:30 poznamy cotygodniową ilość nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz bieżące wartości indeksów NY Empire State i FED z Filadelfii. 45 minut później (o g. 15:15) zobaczymy jak kształtowała się produkcja przemysłowa w poprzednim miesiącu. Jednoznacznie lepsze od prognoz wyniki tych mierników makroekonomicznych mogą przywrócić popyt na dolara (punkt wsparcia EUR/USD 1,1770) i podaż złotego (punkty oporu EUR/PLN 4,6000, USD/PLN 3,9000). Z kolei dane gorsze od oczekiwań zadziałają odwrotnie na rynek walutowy (punkt oporu EUR/USD: 1,1850; punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5500, USD/PLN: 3,8500).   ● [FED]   Wkrótce potem (o g. 15:30) będą wznowione przesłuchania prezesa FED w Kongresie USA. Jeśli w wypowiedziach Powella zabraknie nowych niespodzianek, więcej rynkowych emocji może dostarczyć wystąpienie jego kolegi z FOMC Charlesa Evansa (o g. 17:00). Ponadto na agendzie złotego znajdują się finalne dane GUS o inflacji CPI w czerwcu (o g. 10:00).


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.