Postęp i jego brak

  (czwartek, 29-07, 8:00)

Bank Rezerwy Federalnej: gospodarka USA poczyniła postępy w realizacji [naszych] celów mandatowych.
Powell: FED ma wiele do omówienia nt. sytuacji na rynku pracy.
Kalendarz Eko: indeks nastrojów w gospodarce Eurolandu, protokół ECB, inflacja CPI w DE, PKB USA w II kw. oraz amerykański raport jobless claims.


Za nami

   ● [FED]   Pierwszoplanowym wydarzeniem ekonomicznym środy było posiedzenie amerykańskiego banku centralnego. Choć dla wszystkich było jasne, że Federalny Komitet ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC) utrzyma stopy procentowe bez zmian (tj. 0-0,25%), ale inwestorzy z zaciekawieniem oczekiwali na jego aktualną ocenę sytuacji ekonomicznej w USA oraz na wskazówki ws. terminu rozpoczęcia ograniczenia skupu aktywów (tzw. taperingu). W komunikacie FED napisano, że amerykańska gospodarka poczyniła postępy w realizacji celów mandatowych.   ● [FX]   Pierwszą reakcją rynku walutowego na tę informację był m.in. wzrost wartości dolara (EUR/USD min. 1,1772) oraz spadek notowań złotego (EUR/PLN max. 4,6018, USD/PLN max. 3,9082). Jednak sytuacja walutowa zmieniła się o 180 stopni podczas konferencji prezesa Powella (EUR/USD max. 1,1864; EUR/PLN min. 4,5914, USD/PLN min. 3,8713). Przewodniczący Komitetu powiedział, że FED ma „wiele do omówienia” nt. sytuacji na rynku pracy. Jego zdaniem jest jeszcze daleko do znacznego postępu w sprawie pełnego zatrudnienia. Na niekorzyść zielonej waluty Powell nie podał także daty rozpoczęcia taperingu.

Przed nami

   ● [PKB USA]   Dziś na pierwszym planie wydarzeń ekonomicznych znajduje się publikacja wstępnych danych nt. PKB USA w II kwartale. Rynek spodziewa się przyspieszenia dynamiki wzrostu gospodarczego do 8,5% p.a. (z 6,4% p.a. w pierwszych trzech miesiącach roku). Wyniki lepsze od prognoz podkręcą wycenę dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1770), na czym może znów ucierpieć złoty (punkty oporu EUR/PLN: 4,6200, USD/PLN: 3,9200). Z kolei dane gorsze od oczekiwań powinny bardziej osłabić zieloną walutę (punkt oporu EUR/USD: 1,1870) i wzmocnić odbicie złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5800, USD/PLN: 3,8700).   ● [Pozostałe wydarzenia]   Na dzisiejszej agendzie makroekonomicznej znajdują się także: indeks nastrojów w gospodarce strefy euro, protokół z ostatniego posiedzenia ECB, dane o inflacji CPI z Niemiec oraz amerykański raport jobless claims.


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.