Reuters: inflacja prześcignie FED

 (poniedziałek, 19-07, 8:00)

 USA: sprzedaż detaliczna nieoczekiwanie wzrosła w czerwcu.
Wall Street: zyski firm, które do tej pory zaraportowały wyniki finansowe za II kwartał, przekroczyły oczekiwania średnio o 22%.
Kalendarz Eko: dane z Polski nt. przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzeń. 

Za nami

   ● [USD]   Piątkowa wiadomość o zaskakującym wzroście sprzedaży detalicznej za oceanem w czerwcu (+0,6 % m/m vs prognoza -0,4%) wskazuje, że amerykańska gospodarka znalazła się w fazie silnego ożywienia. Na podstawie tych danych analitycy Reutersa wywnioskowali, że inflacja wzrośnie bardziej, niż przewiduje FED. co zmusi go do szybszej podwyżki stóp. Taka interpretacja sprzyjała dolarowi (EUR/USD min. 1,1792) oraz szkodziła jego rywalom z G10 i EM, nie oszczędzając złotego (EUR/PLN max. 4,5907, USD/PLN max. 3,8908).   ● [EM]   Dodatkowym zmartwieniem dla walut rynków wschodzących (oraz innych ryzykownych aktywów) był wzrost obaw przed ekspansją koronawirusa delta. Z powodu jego wysokiej zaraźliwości władze stanu Kalifornii powtórnie nałożyły nakaz noszenia maseczek.   ● [Giełdy]   Połączenie wzrostu oczekiwań ws. zacieśniania polityki pieniężnej w USA oraz korona-awersji do ryzyka spowodowało spadek głównych indeksów giełdowych na Wall Street (DJIA: -0,86%). Dla części analityków był on zaskoczeniem gdyż zyski amerykańskich firm, które do tej pory zaraportowały swoje wyniki finansowe uzyskane w drugim kwartale, przekroczyły oczekiwania rynku średnio o 22%. 

Przed nami

   ● [PLN]   W najbliższych dniach czeka nas wysyp informacji makro-ekonomicznych z Polski. Już dziś zobaczymy czy i ew. jak zmieniło się w czerwcu zatrudnienie i wynagrodzenia w naszym kraju. Jutro GUS poda nam jak w poprzednim miesiącu kształtowała się produkcja przemysłowa oraz inflacja PPI. Z kolei w środę poznamy krajowe dane o sprzedaży detalicznej oraz o nastrojach konsumentów. Lepsze od prognoz wyniki mogą poprawić wizerunek złotego, nadszarpnięty ostatnio przez spór prawny EU-PL (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5600, USD/PLN: 3,8500), zaś dane gorsze od oczekiwań osłabią jeszcze bardziej jego reputację (punkty oporu EUR/PLN 4,6000, USD/PLN 3,9000).   ● [EUR/USD]   Gracze globalni czekają na czwartkowe posiedzenie ECB oraz na piątkową publikacje wstępnych wartości indeksów PMI dla Eurolandu i USA w lipcu. Do tego czasu zakres zmian na rynku EUR/USD będą limitować najbliższe bariery techniczne: punkt wsparcia 1,1770 i punkt oporu 1,1850.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.