Inflacja schodzi na drugi plan

 (piątek, 23-07, 8:00)

 Europejski Bank Centralny będzie tolerował wyższą inflację.
USA: w ubiegłym tygodniu liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych była najwyższa od maja.
Kalendarz Eko: wstępne wyniki PMI z Eurolandu i USA, a także stopa bezrobocia w Polsce.

Za nami

   ● [ECB]   W czwartek Europejski Bank Centralny odsłonił karty swojej zrewidowanej polityki pieniężnej. Nowe monetarne wytyczne nie były zaskoczeniem, gdyż pokrywały się z wcześniejszymi zapowiedziami prezes Lagarde. W komunikacie ECB podano, że „stopy procentowe pozostaną na obecnym lub niższym poziomie dopóki inflacja nie osiągnie 2% daleko przed horyzontem prognoz oraz będzie na tyle trwała, by utrzymać się na tym poziomie w średnim terminie”. Perspektywa utrzymania ultra-luźnej polityki pieniężnej w Eurolandzie przez dłuższy czas szkodziła euro oraz sprzyjała jego sąsiadom z regionu CEE.   ● [EU-PL]   Zyski złotego (EUR/PLN min. 4,5587, USD/PLN min. 3,8540) mogły być większe, gdyby nie piętrzący się spór prawny pomiędzy Polską a Unią Europejską. Wczoraj Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że adwokatka Joanna Reczkowicz, której sprawę rozpatrywała Izba Dyscyplinarna, nie miała zagwarantowanego sprawiedliwego procesu i bezstronnego sądu.   ● [USA]   Jednocześnie do nowych zakupów dolara zniechęcała (EUR/USD min. 1,1757) wiadomość o najwyższej od połowy maja liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA (419 tys. vs prognoza 350 tys.). 

Przed nami

   ● [PMI]   Dzisiejszy dzień przyniesienie wstępną odpowiedź na pytanie czy koronawirus delta wyhamował ożywienie ekonomicznie w Eurolandzie lub w USA. Źródłem informacji na ten temat będzie publikacja wstępnych (opartych na odpowiedziach min. 75% ankietowanych przedsiębiorców) wyników indeksów PMI dla sektorów przemysłu i usług Francji, Niemiec, całej strefy euro oraz Stanów Zjednoczonych w lipcu.   ● [Scenariusze]   Ich wzrost w stosunku do poprzedniego miesiąca poprawi nastroje inwestycyjne, na czym mogłyby skorzystać waluty rynków wschodzących (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5500, USD/PLN: 3,8500), a stracić bezpieczny dolar (punkt oporu EUR/USD: 1,1840). W przypadku istotnego spadku tych wskaźników inwestorzy przełączą się w tryb risk-off i skierują swój kapitał w stronę zielonej przystani (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1750). W tym scenariuszu trzeba się liczyć ze wznowieniem wyprzedaży złotego (punkty oporu EUR/PLN: 4,6000, USD/PLN: 3,9000)W międzyczasie nasza waluta pozna jeszcze poziom stopy bezrobocia w Polsce. Rynek spodziewa się jej spadku z 6,1% w maju do 5,9% w czerwcu.


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.