Nieśmiały optymizm po obu stronach Odry

   (piątek, 25-11, 8:50)


 Pandemia: liczba nowych korona-zachorowań w Chinach osiągnęła najwyższy poziom w tym roku.
Polska: w tym miesiącu nastroje konsumentów nieznacznie poprawiły się.
Niemcy: w listopadzie indeks IFO (obrazujący morale przedsiębiorców) wzrósł bardziej od prognoz.
Paneuropejski wskaźnik cen akcji STOXX 600 osiągnął najwyższy poziom od połowy sierpnia br.
Kalendarz Eko: stopa bezrobocia w Polsce.

Za nami
   ● [ChRL]   Ze względu na świętujących Amerykanów (Świętno Dziękczynienia w USA), inwestorzy z Azji i Europy samotnie mierzyli się wczoraj z kolejnymi niepokojącymi informacjami dot. sytuacji epidemiologicznej w Chinach. Mimo surowych restrykcji, w czwartek chińskie służby medyczne zaraportowały najwyższą w tym roku liczbę nowych korona-zachorowań (31 444). Analitycy obawiają się, że nadchodzące tygodnie mogą być w Chinach najgorsze od momentu wybuchu pandemii. Taka perspektywa obniżyła ceny ropy (Brent: -0,08%) oraz notowania walut rynków wschodzących.   ● [GUS]   Pozycji złotego (EUR/PLN max. 4,7116, USD/PLN max. 4,5295) broniła wiadomość o nieznacznej poprawie nastrojów polskich konsumentów w listopadzie. Spośród składowych wskaźników BWUK i WWUK najbardziej poprawiła się ocena przyszłej sytuacji ekonomicznej naszego kraju (+ 5,6 pkt).   ● [IFO]   Z kolei straty euro (EUR/USD min. 1,0382) zamortyzował nadspodziewany wzrost niemieckiego indeksu IFO w listopadzie (86,3 pkt vs prognoza 85 pkt; poprzednio: 84,5 pkt), który mierzy nastroje biznesowe za Odrą.   ● [Giełdy]   Pokrzepiające wiadomości z największej gospodarki europejskiej sprawiły, że wskaźnik akcji STOXX 600 osiągnął najwyższy poziom od połowy sierpnia br. Duży wkład w taki stan rzeczy miał nasz WIG20, który był wczoraj najbardziej zwyżkującym indeksem giełdowym na Starym Kontynencie (+2,35%).

Przed nami

   ● [Piątek]   Wobec braku istotnych publikacji makro oraz skróconego dnia pracy, na większości rynków amerykańskich i przedłużonej nieobecności wielu inwestorów zza oceanu, piątek na rynkach finansowych zapowiada się spokojnie. Oczywiście o ile nie nadejdą jakieś zaskakujące informacje ze świata geopolityki bądź przełomowe newsy dot. polityki pieniężnej, któregoś z największych banków centralnych. Jedyna warta odnotowania informacja ekonomiczna dotyczy stopy bezrobocia w Polsce. Z szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki społecznej wynika, że w październiku utrzymała się ona na poziomie z września i wyniosła 5,1%.   ● [Analiza techniczna]   Ewentualny zakres zmian na rynkach walutowych będą wyznaczać najbliższe bariery techniczne: EUR/USD punkt wsparcia: 1,0380, punkt oporu: 1,0450; EUR/PLN punkt wsparcia: 4,6700, punkt oporu: 4,7200; USD/PLN punkt wsparcia: 4,5000, punkt oporu: 4,7000.

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.