Bank Japonii wytacza ciężkie drukarki do walki z wirusem

(poniedziałek, 27-04, 8:00)


Bank Japonii wprowadził nielimitowany program QE.
IFO: nastroje w niemieckim biznesie są najgorsze w historii tego badania.
GUS: polska stopa bezrobocia nieoczekiwanie spadła w marcu.
Koronawirus w Polsce: 11 617 osób zarażonych, 535 ofiar śmiertelnych.
Kalendarz Eko: amerykański indeks Dallas FED dla przemysłu. 
 
Za nami
   ●
[Korekta]   Po czterech z rzędu spadkowych sesjach na rynku EUR/USD, w piątek przyszedł czas na korektę. Zwrot nastąpił zaraz po publikacji kwietniowego wyniku indeksu IFO (74,3 pkt vs prognoza 80 pkt), który wskazał, że nastroje wśród niemieckich przedsiębiorców są najgorsze w historii tego badania tj. od 1991 roku. Inwestorzy, którzy spodziewali się negatywnej niespodzianki, uznali, że to już koniec złych informacji dla euro w minionym tygodniu i przystąpili do realizacji zysków przed weekendem (EUR/USD max. 1,0859).   ● [PLN]   Na fali powrotu kapitału do Europy skorzystał też złoty (min. EUR/PLN 4,5190, USD/PLN 4,1628), któremu pomogła informacja o zaskakującym spadku krajowej stopy bezrobocia w marcu (z 5,5% do 5,4% wobec oczekiwanych 5,6%). Nastroje wokół PLNa i walut EM poprawiły także: pokrzepiające słowa sekretarza skarbu USA Stevena Mnuchina o możliwym silnym odbiciu amerykańskiej produkcji w II połowie roku, zniesienie restrykcji związanych z koronawirusem w stanie Georgia (USA) oraz dalsze odbicie cen ropy (Brent: +2,67%). Na dodatek agencja S&P wbrew obawom nie obniżyła ratingu kredytowego Włoch. Dodatkowym powodem lepszych humorów na rynkach wschodzących jest poranna decyzja Banku Japonii o wprowadzeniu nielimitowanego programu skupu aktywów (QE).
Przed nami
   ● [Dziś]   W dzisiejszym Kalendarzu Eko znajduje się jedynie indeks FED Dallas dla sektora przemysłu, zlokalizowanego w tym okręgu banku centralnego USA.   ● [Scenariusze]   Ponure sygnały makro z Teksasu (wyniki poniżej -70 pkt) zwiększą obawy przed głęboką recesją największej gospodarki świata, co pogorszy globalny klimat inwestycyjny. W tej sytuacji należy się liczyć ze wzrostem wyceny bezpiecznego dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0725), kosztem jego rywali z G10 i EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,5600, USD/PLN: 4,2400). W przypadku rezultatu powyżej -70 pkt będziemy mogli w nieco lepszej atmosferze oczekiwać kolejnych ważnych publikacji zaplanowanych w dalszej części tygodnia (punkt oporu EUR/USD 1,0890; punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5100, USD/PLN: 4,1600).   ● [Eko-tydzień]   Już jutro ogłoszona zostanie kwietniowa wartość amerykańskiego indeksu zaufania konsumentów - Conference Board. W środę i czwartek poznamy aktualne nastroje w gospodarce Eurolandu, wstępne dane nt. PKB USA i EZ w I kw., decyzje FED i ECB ws. stóp procentowych, a także cotygodniową liczbę nowych wniosków o zasiłek w Stanach. Z kolei w piątek opublikowany zostanie indeks ISM dla amerykańskiego sektora przemysłu. W międzyczasie trzeba obowiązkowo śledzić raporty epidemiologiczne nt. ekspansji koronawirusa oraz informacje dot. odmrażania największych gospodarek. Dodatkowym źródłem niepewności jest nieznany stan zdrowia przywódcy Korei Północnej i niepewność ws. jego ew. następcy.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.

Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.