Odsiecz Kropiwnickiego z RPP

(wtorek, 28-04, 8:00)


Dzienna liczba nowych zgonów na koronowirusa we Włoszech, Francji i stanie Nowy Jork jest najniższa od miesiąca.
Kropiwnicki (RPP): za kilka miesięcy należałoby spodziewać się decyzji o podniesieniu stóp NBP.
Koronawirus w Polsce: 11 902 osób zarażonych, 562 ofiary śmiertelne.

Kalendarz Eko: amerykański indeks zaufania konsumentów Conference Board.
 
Za nami
Inwestorzy rozpoczęli nowy tydzień w relatywnie dobrych nastrojach.   ● [Wirus]   Źródłem umiarkowanego optymizmu były zapowiedzi odmrażania kolejnych gospodarek sparaliżowanych przez koronawirusa. Stopniowe znoszenie restrykcji ekonomicznych ogłosiły w weekend władze Włoch (od 4 maja), Francji (szczegóły poznamy dziś) oraz stanu Nowy Jorku (od 15 maja). Decyzje te były podyktowane najniższą od miesiąca liczbą nowych dziennych zgonów, wywołanych chorobą Covid-19 na ich obszarze. Bliskie perspektywy wznowienia działalności w dużych ośrodkach gospodarczych zachęciły inwestorów do zakupów europejskich oraz amerykańskich akcji (DAX: +3,13%, DJIA: +1,51%).   ● [DB]   Niespodziewaną gwiazdą sesji okazał się Deutsche Bank, którego wycena poszybowała w górę o 12% po informacji o osiągnięciu 66 mln EUR zysku w pierwszym kwartale (analitycy oczekiwali straty).   ● [PLN]   Mniej szczęścia miały waluty spod znaku EM. Nastroje na rynkach wschodzących pogorszył większy niż zakładano regres przemysłowy w okręgu FED Dallas (-73,7 pkt vs prognoza -70 pkt) oraz nawracająca przecena amerykańskiej ropy (-24,56%). Podaż tego surowca przybrała na sile po tym, jak największy amerykański fundusz zaangażowany w transakcjach na rynku naftowym niespodziewanie zaczął sprzedawać wszystkie posiadane przez siebie najaktywniejsze kontrakty na ropę z dostawą w czerwcu. Straty złotego (max. EUR/PLN 4,5410, USD/PLN 4,1972) ograniczał komentarz Jerzego Kropiwnickiego z RPP, który napisał na swoim blogu, że za kilka miesięcy należałoby się spodziewać decyzji o podniesieniu stóp NBP oraz rezerw obowiązkowych.
Przed nami
   ● [Kalendarz Eko]   Dziś zobaczymy jak zmieniło się zaufanie konsumentów w Stanach Zjednoczonych, które w kwietniu stały się największym ogniskiem koronawirusa na świecie. Wskaźnik autorstwa Conference Board ma wysoką rangę ponieważ konsumpcja decyduje o 2/3 PKB USA.   ● [Scenariusze]   Prognozowany, znaczny spadek indeksu CB w kwietniu (ze 120 pkt w marcu do 88 pkt w tym miesiącu) pogłębi obawy o skalę pandemicznego kryzysu w największej gospodarce świata, co z kolei może skłonić inwestorów do zwiększenia swoich pozycji w bezpiecznym dolarze (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0785), kosztem wschodzących konkurentów (punkty oporu EUR/PLN: 4,5500, USD/PLN: 4,2400). W przypadku pozytywnej niespodzianki (tj. wyniku w okolicy 100 pkt) należy się liczyć z odwrotną reakcją rynku walutowego (punkt oporu EUR/USD: 1,0865; punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5100, USD/PLN: 4,1600). Spośród pozostałych publikacji z USA warto jeszcze śledzić ogłoszenie wskaźnika cen domów S&P/Case-Shiller dla 20 metropolii oraz indeksu FED Richmond.   ● [Wirus]   Rynki pozostaną wyczulone na wiadomości nt. tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa na świecie, którym łącznie zaraziło się już ponad 3 mln osób.


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.

Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.