Akcja konsolidacja

 (wtorek, 9-04, 8:50)


 Japoński jen jest najsłabszy wobec dolara od 1990 roku.
Sentix: w kwietniu nastąpiła poprawa nastrojów inwestorów w strefie euro.
 Niemcy: w lutym produkcja przemysłowa wzrosła i przekroczyła prognozy.

Za nami
Po ostatnich zaskakujących i mieszanych danych z gospodarki amerykańskiej (dot. spadku aktywności w usługach i wzrostu zatrudnienia), w poniedziałek inwestorzy rozpoczęli przygotowania do nowych wyzwań ekonomicznych.   ● [Euroland]   Jednym z kluczowych eko-wydarzeń bieżącego tygodnia będzie czwartkowa decyzja monetarna Europejskiego Banku Centralnego. Choć rynek nie spodziewa się pierwszego cięcia stóp ECB na tym posiedzeniu, to przybywa argumentów za takim posunięciem w czerwcu. Wczoraj doszły kolejne: siódmy z rzędu wzrost indeksu nastrojów inwestorów w strefie euro (Sentix) w kwietniu oraz dodatnie i rosnące wyniki niemieckiej produkcji przemysłowej w lutym.   ● [USD]   Piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy zmniejszyły szansę na obniżkę stóp Fed w czerwcu z 58% do 52% (wg CME FedWatch). Inwestorzy zredukowali także swoje apetyty na skalę cięć oprocentowania funduszy federalnych w tym roku z 3-4 jeszcze niedawno do 2-ch (wg LSEG). Te przetasowania promowały dolara ale dla decyzji Rezerwy Federalnej kluczowe będą wyniki amerykańskiej inflacji. Najnowsze dane o inflacji CPI w USA będą opublikowane już jutro, a rynek spodziewa się spadku indeksu z 0,4% do 0,3% m/m. Obawa przed tym spadkiem zepchnęła dolara do defensywy (EUR/USD max. 1,0863).   ● [PLN]   Niepewność ws. decyzji ECB i Fed kontrastowała z niezachwianą postawą Narodowego Banku Polskiego, który jak wynika z protokołu z marcowego posiedzenia, nie jest skłonny do cięcia stóp NPB w najbliższych miesiącach. Ta postawa decydentów z RPP stała się dobrym argumentem, żeby bardziej docenić złotego, który wczoraj zyskał zarówno wobec zwyżkującego globalnie euro, jak i do będącego w odwrocie dolara (EUR/PLN min. 4,2601, USD/PLN min. 3,9208).   ● [JPY]   Na rynkach G10 w prawdziwych opałach znalazł się jen. Kurs USD/JPY dotknął rekordowego poziomu 151,80 z 1990 roku po tym, jak dane z  japońskiego ministerstwa pracy pokazały kolejny od 23 miesięcy spadek realnych wynagrodzeń, sugerujący dalszy wzrost presji na konsumpcję w Kraju Kwitnącej Wiśni.  

Przed nami
   ● [Agenda Eko]   W dzisiejszym kalendarzu brak jest istotnych publikacji makroekonomicznych. To oznacza, że przed jutrzejszym ogłoszeniem danych CPI w USA możemy spodziewać się konsolidacji na rynku walutowym.   ● [EUR, USD, PLN]   Dla eurodolara przedział spodziewanych wahań wyznaczają bariery techniczne: punkt wsparcia 1,0800 oraz punkt oporu 1,0900. Beneficjentem oczekiwania na rozstrzygnięcia na rynkach bazowych może okazać się PLN (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2500, USD/PLN: 3,9000). Jeśli jednak przeważy awersja do ryzyka należy przygotować się na realizację złotowych zysków (punkty oporu EUR/PLN: 4,3000, USD/PLN: 4,0000)



Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.