Rosną oczekiwania na trzecią podwyżkę FED w tym roku. Na rynku PLN trwa konsolidacja przed ...

(wtorek, 11-07, 8:00)

Za nami
Brak nowych publikacji makro dużego kalibru sprawił, że wczorajsze wydarzenia na rynkach finansowych rozgrywały się wokół piątkowych danych z amerykańskiego rynku pracy. Znaczny wzrost zatrudniania w sektorze pozarolniczym zwiększył oczekiwania inwestorów na trzecią w tym roku podwyżkę stóp funduszy federalnych, wskutek czego jej szanse mierzone cenami kontraktów terminowych wzrosły z 47,3% do 50,9%. Uczestnicy rynku USD/JPY dostrzegli rosnące rozbieżności w polityce monetarnej amerykańskiej Rezerwy Federalnej i Banku Japonii. W zeszłym tygodniu BoJ zwiększył skalę zakupów obligacji japońskich, a prezes Kuroda potwierdził zamiar utrzymania ich rentowności w okolicy zera, co przyczyniło się do wzrostu różnicy pomiędzy dochodowością papierów dłużnych Japonii i USA. Na przykład dla dziesięciolatków ten spread był wczoraj największy od dwóch miesięcy. Konsekwencją tych wydarzeń był dalszy wzrost kursu USD/JPY do maksymalnego pułapu 114,48 (dziś o g. 8:10). Na korzyść dolara wypadł także bilans wczorajszej sesji na rynku EUR/USD (min. 1,1381 o g. 13:40), a rozmiary osłabienia euro zmniejszył indeks Sentix, który pokazał wysoki poziom zaufania wśród europejskich inwestorów (28,3 pkt. vs. prognoza 28,1 pkt.). Stopniowy spadek zmienności na rynkach globalnych ustabilizował notowania złotego wobec wszystkich głównych walut bazowych. Kurs EUR/PLN pozostał zamknięty w przedziale od min. 4,2301 (o g. 10:00) do max. 4,2416 (o g. 18:00), a USD/PLN od min. 3,7064 (o g. 9:45) do max. 3,7244 (o g. 12:00).
Przed nami
Na tle kolejnych dni tygodnia wtorek zapowiada się mało atrakcyjnie pod względem rangi wydarzeń ekonomicznych. Na środę zaplanowano prezentację półrocznego raportu FED w Kongresie USA przez Janet Yellen, a na piątek publikację danych makro z USA dot. inflacji CPI, sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Choć dzisiejszy kalendarz ekonomiczny jest dość skromny warto w nim zwrócić uwagę na wystąpienia dwóch polityków Banku Rezerwy Federalnej. O godzinie 18:30 głos zabierze członek zarządu FED Lael Brainard, zaś o g. 19:20 poznamy opinię prezesa oddziału FED w Minneapolis Neel Kashkari. Ze względu na ich ostrożne poglądy w sprawach polityki monetarnej należy się spodziewać studzenia przez nich oczekiwań na kolejne szybkie podwyżki stóp FED. Zdecydowanie większym zaskoczeniem dla inwestorów byłyby ich jastrzębie wypowiedzi, które zostaną z pewnością odczytane na rzecz dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1380) i przeciw walutom z koszyka EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,2630, USD/PLN: 3,7500). Wobec potencjalnego braku innych czynników dla złotego może być istotna dzisiejsza publikacja finalnego wyniku polskiego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu (g. 14:00). Dane wyższe od prognoz (>1,5%) będą działać na korzyść złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2200, USD/PLN: 3,6800).
Kalendarz ekonomiczny …
Punkty wsparcia i oporu …

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (
kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.