Pokrzepiające IFOrmacje

(poniedziałek, 28-10, 8:00)
 
Prezes instytutu IFO: niemiecka gospodarka stabilizuje się.
Biuro Przedstawiciela ds. Handlu USA: jest coraz bliżej finalizacji I etapu porozumienia handlowego USA-Chiny.
Reuters: Francja nie zgadza się na nieuzasadnione opóźnienie Brexitu.
Kalendarz Eko: amerykański indeks Dallas FED dla przemysłu oraz głosowanie ws. przedterminowych wyborów w UK.
 

Za nami
   ● [DE]   W piątek pierwszy raz po dłuższej przerwie nadeszły dość pokrzepiające informacje z gospodarki niemieckiej. Nie zapowiadały tego zarówno niższe od prognoz czwartkowe wyniki indeksów PMI, jak również poranna wiadomość o najniższym od kwietnia 2017 zaufaniu konsumentów za Odrą. Przygnębiające wiadomości odmienił wskaźnik instytutu IFO, który niepodziewanie pokazał stabilizację nastrojów niemieckich przedsiębiorców. W październiku indeks utrzymał się na poziomie 94,6 pkt, podczas gdy prognozy zakładały jego spadek do 94,4 pkt, co sugeruje, że na początku IV kwartału sytuacja największej gospodarki EU przestała się pogarszać.   ● [USA-ChRL]   Pozytywne wieści nadeszły także z frontu handlowego USA-Chiny. Amerykańskie Biuro Przedstawiciela ds. Handlu poinformowało, że oba kraje są coraz bliżej finalizacji I etapu porozumienia. Zachęcające sygnały z Monachium (siedziba instytutu IFO) oraz Waszyngtonu podkręciły notowania indeksów giełdowych we Frankfurcie (DAX: +0,17%) i w Nowym Jorku (DJIA: +0,69%). Na Wall Street, wskaźnik S&P 500 zbliżył się do historycznego szczytu (max. 3027,39 pkt). Brylował Intel (+8,1%), który przedstawił lepsze od prognoz wyniki finansowe za III kw. Z kolei gracze walutowi faworyzowali dolara (EUR/USD min. 1,1073).   ● [UK]   Za wyborem zielonej waluty przemawiał wzrost niepewności ws. Brexitu spowodowany newsem Reutersa o tym, że Francja nie zgadza się na nieuzasadnione opóźnienie brytyjskiego wyjścia z Unii. Odpływ kapitału z EU do USA nie ominął Polski (max. EUR/PLN 4,2839, USD/PLN 3,8650).
Przed nami
   ● [Kalendarz Eko]   Dziś jedynym wartym odnotowania wydarzeniem makroekonomicznym jest publikacja indeksu FED z Dallas dla sektora przemysłu, zlokalizowanego w tym okręgu banku centralnego USA. Ranga regionalnych wskaźników wzrosła w ostatnim czasie z powodu obaw, że amerykański przemysł zaczyna coraz bardziej odczuwać negatywne skutki konfliktu handlowego z Chinami oraz globalnego spowolnienia ekonomicznego. Wg indeksu ISM we wrześniu aktywność w tym sektorze spadła do najniższego poziomu od lipca 2009 roku.   ● [Sceanriusze]   Pozytywne sygnały makro z Teksasu zwiększą nadzieje na amerykańskie odbicie gospodarcze w październiku, co może poprawić startową pozycję dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1070) przed arcyważnymi wydarzeniami ekonomicznymi zaplanowanymi w tym tygodniu za Atlantykiem. Niepokojące informacje makro z Dallas nadszarpną bezpieczny wizerunek waluty USA (punkt oporu EUR/USD: 1,1150). W zależności od dolarowego azymutu, PLN oraz inni rywale z EM i G10 znajdą się na przeciwnym biegunie (EUR/PLN wsparcie: 4,2600, opór: 4,3000, USD/PLN wsparcie: 3,8200, opór 3,8700).   ● [Eko-Tydzień]   Przysłowiowym gwoździem całotygodniowego programu jest rozpoczynające się jutro dwudniowe posiedzenie Banku Rezerwy Federalnej. Jego zwieńczeniem będą piątkowe publikacje raportu Departamentu Pracy USA oraz październikowego wyniku indeksu ISM dla sektora przemysłu. W najbliższych dniach Kalendarz Eko obfituje również w dane Eurostatu dot. inflacji HICP oraz wzrostu gospodarczego w III kwartale.   ● [Geopolityka]   Gorącymi tematami pozostają stosunki handlowe USA-Chiny oraz Brexit. Jeszcze dziś w parlamencie brytyjskim zostanie poddany pod głosowanie wniosek Johnsona o zwołanie przedterminowych wyborów. Aby został zaakceptowany musi uzyskać poparcie 2/3 posłów Izby Gmin.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.

Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.