Huśtawka nastrojów i zaufania

(środa, 26-08, 8:00)

 Niemcy: w sierpniu nastroje przedsiębiorców poprawiły się bardziej niż oczekiwano.
★ USA: sprzedaż nowych domów osiągnęła najwyższy poziom od 2006, ale zaufanie konsumentów jest najniższe od 6 lat.
★ Koronawirus w Polsce: 63 073 osób zarażonych, 1 977 ofiar śmiertelnych.
★ Kalendarz Eko: zamówienia na dobra trwałe w USA oraz raport EIA nt. zmiany zapasów paliw za oceanem.


Za nami

   ● [DE]   Wczorajsza wiadomość o nadspodziewanej poprawie nastrojów niemieckich przedsiębiorców roznieciła nadzieje, że największa gospodarka europejska jest na dobrej drodze do silnego ożywienia po pandemicznym wstrząsie. W sierpniu indeks IFO wzrósł z 90,5 pkt (w lipcu) do 92,6 pkt, wobec oczekiwanych 92,2 pkt. Według prezesa Instytutu Clemensa Fuesta „jeszcze nie wróciliśmy do normy, ale sytuacja się poprawia”.   ● [USA]   Optymistyczne informacje nadeszły także z gospodarki amerykańskiej. Sprzedaż nowych domów osiągnęła w lipcu najwyższy poziom od grudnia 2006 roku (901 tys. vs prognoza 785 tys.), a przemysłowy wskaźnik FED z Richmond podskoczył w sierpniu do 18 pkt z 10 pkt miesiąc wcześniej (wobec przewidywanych 10 pkt). Rysą na tym obrazie był jednak najniższy od 6 lat wynik indeksu zaufania konsumentów – Conference Board (84,8 pkt w sierpniu vs prognoza 93 pkt).   ● [FX]   Względnie równoważące się dane makro z obu stron Atlantyku utrzymały kurs EUR/USD w wąskim przedziale od 1,1804 do 1,1844, EUR/PLN w granicach od 4,3857 do 4,4037, a USD/PLN od 3,7063 do 3,7295.

Przed nami

   ● [Kalendarz Eko]   W oczekiwaniu na jutrzejsze wystąpienie prezesa FED na wirtualnym sympozjum w Jackson Hole, dziś inwestorzy poznają wstępne dane nt. zamówień na dobra trwałe w USA.   ● [Scenariusze]   Analitycy spodziewają się ich spadku (w stosunku do poprzedniego miesiąca), co może zniechęcać do dolara (punkt oporu EUR/USD: 1,1850; punkty wsparcia EUR/PLN: 4,3700, USD/PLN: 3,7000). Jeśli jednak wyniki zaskoczą pozytywnie to poprawi się pozycja wyjściowa zielonej waluty przed przemówieniem Powella (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1790). Wg tego scenariusza waluty EU, PLN znajdą się na minusie (punkt oporu EUR/PLN 4,4200, USD/PLN: 3,7500).   ● [Ropa]   W obliczu szalejących sztormów w Zatoce Meksykańskiej warto także śledzić dzisiejszą publikację raportu agencji EIA, który poinformuje o zmianie zapasów paliw w Stanach. Ich potencjalny spadek mógłby podbić światowe ceny ropy negatywnie wpływając na wartość dolara.


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.