Kongresmeni się rozjechali, a Trump wypisał czek

(poniedziałek, 10-08, 8:00)

 
★ Rynek pracy USA: w lipcu odnotowano większy od prognoz wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym oraz nadspodziewany spadek stopy bezrobocia.
★ Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze, przedłużające pomoc finansową dla bezrobotnych w wysokości 400 USD tygodniowo.
★ Koronawirus w Polsce: 51 791 osób zarażonych, 1 807 ofiar śmiertelnych.
★ Kalendarz Eko: indeks Sentix z Eurolandu. 

Za nami
   ●
[Raport DP]   Piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy [wbrew obawom] nie wykazały żadnych oznak dalszego pogorszenia sytuacji, wynikającego z narastającej fali zachorowań na koronawirusa w USA. Według raportu Departamentu Pracy zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło w lipcu o 1,76 mln (wobec oczekiwanych 1,58 mln), a stopa bezrobocia spadła w tym czasie do 10,2% (z 11,1% przy prognozie 10,5%).   ● [FX]   Nadspodziewane dobre wyniki podbudowały dolara, kosztem jego rywali z G10 (EUR/USD min. 1,1755) i EM, włączając złotego (max. EUR/PLN 4,4154, USD/PLN 3,7531).   ● [Kongresmeni vs Trump]   Zyski zielonej waluty ograniczał impas w negocjacjach w Kongresie Stanów Zjednoczonych ws. kolejnego programu fiskalnego. Zdaniem analityków lepsze dane z rynku pracy paradoksalnie zmniejszają szanse porozumienia pomiędzy Demokratami a Republikanami ws. przedłużenia dodatku do zasiłku dla osób bezrobotnych. W sobotę sprawy w swoje ręce wziął prezydent Trump, który podpisał rozporządzenie wykonawcze, wydłużające pomoc finansową dla osób bez pracy w wysokości 400 USD tygodniowo.   [Chiny]   Dziś pozycję walut rynków wschodzących poprawiają lepsze od prognoz dane z Chin o inflacji (szczegóły w naszym Kalendarzu Eko).

Przed nami
   ●
[Sentix, scenariusze]   Dziś poznamy indeks Sentix, który poinformuje nas o aktualnych nastrojach i poziomie zaufania wśród inwestorów europejskich. Wobec unijnego dealu ws. korona-funduszu oraz optymistycznych sygnałów z europejskiej gospodarki, rynek spodziewa się poprawy klimatu inwestycyjnego w Eurolandzie. Materializacja tych prognoz będzie zachęcać do wznowienia zakupów euro (punkt oporu EUR/USD: 1,1890) oraz znaków płatniczych z regionu CEE (punkty wsparcia: EUR/PLN 4,3900, USD/PLN 3,6800). W przypadku wyniku poniżej -18,2 pkt waluty EU mogą znaleźć się w odwrocie (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1755; punkty oporu: EUR/PLN 4,4300, USD/PLN 3,7600).   ● [Eko-tydzień]   Z punktu widzenia graczy z rynku PLN najważniejszym wydarzeniem rozpoczynającego się tygodnia będzie piątkowe ogłoszenie wstępnych danych nt. PKB Polski w II kw., które pokażą rozmiar szkód wyrządzonych krajowej gospodarce przez koronawirusa. Nie zabraknie także ważnych publikacji makroekonomicznych z Eurolandu i USA. Już jutro poznamy sierpniową wartość indeksu ZEW z Niemiec, w środę czerwcowe dane o produkcji przemysłowej w strefie euro. Również w środę ogłoszony zostanie lipcowy wynik amerykańskiej inflacji CPI, zaś w piątek rezultaty sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej.   ● [Geo-tydzień]   Rynki pozostaną wyczulone na wiadomości dot. koronawirusa oraz wzajemnych relacji USA i Chin. W najbliższą sobotę (15 sierpnia) reprezentant handlowy Stanów Zjednoczonych Robert Lighthizer i wicepremier ChRL Liu He ocenią postępy w zakresie realizacji postanowień wstępnej umowy handlowej, zawartej między dwoma krajami na początku roku.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.

Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.