USA: wczoraj małe, jutro duże liczby?

(czwartek, 06-08, 8:00)

 Eurostat: w strefie euro sprzedaż detaliczna nieoczekiwanie wzrosła w czerwcu.
 ADP: w lipcu zatrudnienie w sektorze prywatnym w USA było dużo niższe od prognoz.
★ Ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od 5 miesięcy.
★ Trump: piątkowe liczby z rynku pracy będą duże.
★ Kalendarz Eko: amerykański raport Challengera oraz liczba nowych wniosków o zasiłek w USA.


Za nami

   ● [EUR, PLN]   Wczorajsze wydarzenia ekonomiczne znów faworyzowały wspólną walutę i jej sąsiadów z CEE. Ich dobrą passę podtrzymały dane Eurostatu, które pokazały, że sprzedaż detaliczna w strefie euro nieoczekiwanie wzrosła w czerwcu (1,3% r/r vs prognoza -0,5% r/r). Na korzyść walut EU zostały także odebrane wyniki indeksów PMI dla sektora usług w krajach Eurolandu, które choć nie dorównały ambitnym oczekiwaniom rynku to jednak zameldowały się blisko najwyższych poziomów od 2 lat (szczegóły w naszym Kalendarzu Eko).   ● [USD]   Informacje pozytywne dla euro i złotego kontrastowały z negatywną dla dolara wiadomością o dużo mniejszym, niż zakładano wzroście zatrudnienia w sektorze prywatnym USA w lipcu (167 tys. wobec oczekiwanych 1,5 mln). Zdaniem analityków wczorajszy raport ADP dowodzi, że amerykański rynek pracy znalazł się w martwym punkcie. Pocieszeniem, co do sytuacji ekonomicznej Stanów Zjednoczonych, był najwyższy od 16 miesięcy wynik indeksu ISM dla sektora usług USA (58,1 pkt vs prognoza 55 pkt).   ● [Ropa]  Spadek wyceny amerykańskiej waluty (EUR/USD max. 1,1916) przełożył się na ceny ropy, które osiągnęły wczoraj najwyższy poziom od 5 miesięcy (max. Brent: 46,16 USD/bbl, Crude: 43,43 USD/bbl ). Straty dolara (i zarazem zyski złotego, min. EUR/PLN 4,3907, USD/PLN 3,6890) ograniczyły słowa Trumpa o tym, że piątkowe liczby z rynku pracy będą duże. Warto pamiętać, że prezydent otrzymuje raport Departamentu Pracy zanim zostanie podany do publicznej wiadomości.

Przed nami

   ● [Kalendarz Eko]   W oczekiwaniu na jutrzejsze „Payrolls'y”, dziś otrzymamy kolejną porcję danych z amerykańskiego rynku pracy. Jako pierwszy (o g. 13:30) poznamy raport Challengera, który poinformuje nas m.in. o planowanych zwolnieniach pracowników przez firmy zza oceanu. Godzinę później opublikowana zostanie cotygodniowa liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.   ● [Scenariusze]   Słabsze od prognoz dane pogorszą pozycję amerykańskiej waluty (punkt oporu EUR/USD: 1,1920) przed ogłoszeniem najnowszego wyniku NFP, a lepsze ją poprawią (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1790). Bez względu na kierunek jaki obierze dolar, waluty europejskie (w tym złoty) znajdą się na drugim końcu rynkowej huśtawki (EUR/PLN punkt wsparcia: 4,3900, punkt oporu: 4,4300, USD/PLN punkt wsparcia: 3,6800, punkt oporu: 3,7600).   ● [Kongres USA]   Pod kątem wyceny zielonej waluty trzeba jeszcze śledzić rozwój wydarzeń w amerykańskim Kongresie, gdzie ważą się losy kolejnego pakietu pomocowego dla gospodarki USA. Ze względu na rozpoczynającą się w przyszłym tygodniu letnią przerwę w pracach Kongresu można śmiało założyć, że im dłużej będą trwały negocjacje kongresmenów tym nerwowość inwestorów z rynku USD będzie narastać.


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.

Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.