Alarm chemiczny

  (wtorek, 12-04, 8:50)

 Francja: Wg sondaży OpinionWay i Kéa Partners Macron wygra II turę wyborów prezydenckich stosunkiem głosów 55% do 45%.
Ankieta Reutersa: większość ekonomistów spodziewa się 50-punktowych podwyżek stóp Fed w maju i w czerwcu.
Pułk Azow (UKR): Rosjanie użyli trującej substancji nieznanego pochodzenia w Mariupolu.
Czechy: w marcu ceny konsumpcyjne wzrosły najbardziej od maja 1998.
Kalendarz Eko: niemiecki indeks ZEW oraz inflacja CPI w USA. 


Za nami
   ● [EUR]   Świąteczny tydzień rozpoczął się na rynku walutowym od umocnienia euro (EUR/USD max. 1,0934, EUR/PLN max. 4,6658). Wspólna waluta pozytywnie zareagowała na lepszy od oczekiwań wynik wyborczy pro-unijnego Emmanuela Macrona w I rundzie wyścigu do Pałacu Elizejskiego (27,85%). W dodatku sondaż przeprowadzony przez OpinionWay i Kéa Partners dla dziennika Les Echos i Radio Classique pokazał 10 punktowe prowadzenie urzędującego prezydenta nad eurosceptyczną Marine Le Pen przed II turą.   ● [USD]   Zwyżkę kursu EUR/USD pomniejszyła najnowsza ankieta agencji Reutersa, która pokazała, że większość ekonomistów spodziewa się 50-punktowych podwyżek stóp Fed zarówno w maju, jak i w czerwcu, co wsparło dolara (USD/PLN max. 4,2900). Wg ankietowanych oczekiwana stopa funduszy federalnych na koniec roku wyniesie 2,00% - 2,25% (vs 1,50% - 1,75% w poprzednim badaniu).   ● [UKR]   Niespodziewanym zmartwieniem dla euro i innych walut EU stały się doniesienia z Ukrainy o tym, że Rosjanie użyli trującej substancji nieznanego pochodzenia (tj. broni chemicznej) w Mariupolu.   ● [CZK]   W Regionie CEE pozytywnie wyróżniła się korona czeska. Waluta naszych południowych sąsiadów zdrożała po wiadomości o najwyższej od maja 1998 roku inflacji CPI w Czechach, która zwiększyła oczekiwania na kolejne podwyżki stóp CNB.

Przed nami
   ● [ZEW, CPI]   Dziś makroekonomiczna uwaga inwestorów i ekonomistów koncentruje się na publikacjach danych o nastrojach ekonomicznych w Niemczech (o g. 11:00) oraz o inflacji CPI w USA (o g. 14:30). Prognozowany kolejny spadek niemieckiego indeksu ZEW oraz dalszy wzrost dynamiki amerykańskich cen konsumpcyjnych będzie szkodził walutom EU (punkty oporu EUR/PLN: 4,6700, USD/PLN: 4,3000) i sprzyjał dolarowi (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0830). Przeciwny makro-splot spowoduje odwrotną reakcję rynku walutowego (punkt oporu EUR/USD: 1,0940; punkty wsparcia EUR/PLN: 4,6200, USD/PLN: 4,2300).   ● [Fed]   Spośród pozostałych wydarzeń zaplanowanych na dziś warto także posłuchać, co mają do powiedzenia dwaj politycy Banku Rezerwy Federalnej. W kolejności chronologicznej głos zabiorą członkini zarządu Fed Lael Brainard oraz prezes oddziału z Richmond Tom Barkin.   ● [ChRL]   Na ekonomicznym horyzoncie inwestorzy wypatrują już nocnych danych z Chin nt. bilansu handlu zagranicznego. Spodziewany znaczny spadek nadwyżki handlowej zwiększy obawy o negatywne skutki ekonomiczne nawrotu pandemii COVID-19 za Wielkim Murem, co może pogorszyć nastroje inwestycyjne na świecie.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.