Bitwa o Donbas, Bitwa o Francję

 (środa, 20-04, 8:50)

 Wnorowski (RPP): rynki muszą brać pod uwagę, że stopy procentowe mogą dojść do poziomu 7,5%.
Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę dot. polskiego PKB w 2022 (z 4,6% do 3,7%) i w 2023 (z 3,7% do 2,9%).
Bullard (Fed) nie wykluczył podwyżek stóp w USA po 75 punktów bazowych.
Kalendarz Eko: sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA, Beżowa Księga Fed oraz debata prezydencka we Francji.

Przed nami
   ● [Francja]   Dziś największe zainteresowanie uczestników rynków finansowych budzi debata prezydencka we Francji. Wygranie jej przez sceptyczną wobec Unii i pro-rosyjską Le Pen, zwiększy niepewność na europejskiej scenie politycznej, co skutkowałoby przeceną euro (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0760) oraz walut Regionu CEE (punkty oporu EUR/PLN: 4,6600, USD/PLN: 4,3300). Natomiast jeśli z dzisiejszego pojedynku zwycięsko wyjdzie prowadzący w sondażach Macron, to spadek ryzyka politycznego mógłby zwiększyć atrakcyjność wspólnej waluty (punkt oporu EUR/USD: 1,0830) oraz jej unijnych sąsiadów (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,6000, USD/PLN: 4,2600).   ● [Makro]   Na ekonomicznej agendzie są dziś dane o produkcji przemysłowej w strefie euro i sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA oraz Beżowa Księga Fed, a także wystąpienia dwóch polityków Rezerwy Federalnej (Daly i Evansa). Niezależnie od tych wydarzeń inwestorzy pozostają zakładnikami nowych informacji z frontu rosyjsko-ukraińskiego. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił wczoraj, że wojska rosyjskie "zaczęły bitwę o Donbas". Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.