Na zwolnionych obrotach

 (środa, 05-07, 8:50)


Australia: bank centralny utrzymał stopy procentowe bez zmian.
Niemcy: w maju import wzrósł o 1,7%.
Kalendarz Eko: dane z Eurolandu dot. wskaźników PMI dla sektora usług i inflacji PPI oraz z USA nt. zamówień, wniosków o kredyt hipoteczny, a także protokół z posiedzenia FOMC.

Za nami
We wtorek rynki finansowe kręciły się na zwolnionych obrotach. Przyczyny tego spowolnienia były dwie: Święto Niepodległości w Stanach Zjednoczonych oraz ubogi kalendarz ekonomiczny.   [RBA i EM]   Relatywnie najwięcej emocji wzbudziła decyzja Banku Rezerwy Australii. Trzydziestu jeden ekonomistów, którzy uczestniczyli w ankiecie Reutersa było podzielonych w przewidywaniach wczorajszego posunięcia RBA. Szesnastu z nich, którzy obstawiali podwyżkę stóp o 25 pb., mogło czuć się zawiedzionymi, gdyż tym razem australijski bank centralny powstrzymał się od zmiany parametrów swojej polityki pieniężnej. Mimo nerwowej reakcji rynku USD/AUD, po ogłoszeniu decyzji RBA (max. 1,5056) przeważyły opinie, że są nadal spore szanse na kolejne podwyżki, stąd koniec końców popularny aussie i jego chiński bratanek juan wyszli na swoje (USD/AUD min. 1,4913, USD/CNH min. 7,2182), a wraz z nimi inne waluty rynków wschodzących.   ● [DE, PLN]   Świąteczna nieobecność inwestorów amerykańskich ośmieliła złotego (EUR/PLN min. 4,4137, USD/PLN min, 4,0496), który na swoją korzyść odczytał również dane dot. handlu zagranicznego Niemiec (naszego największego partnera handlowego), a szczególnie wzrost importu o 1,7%.

Przed nami
Dziś inwestorzy wrócą do normalnego trybu działania, czemu będą sprzyjać liczne publikacje nowych danych z Eurolandu i Stanów Zjednoczonych.   ● [ChRL, Japonia]   Na dobry początek dziś w nocy w Chinach i Japonii opublikowano indeksy Caixin/S&P Global survey PMI oraz Jibun Bank Japan PMI dla usług, które co prawda pokazały spadek aktywności przedsiębiorców (w ChRL w czerwcu 53,9 pkt. vs 57,1 pkt. w maju, a w Japonii w czerwcu 54,0 pkt. vs 55,9 pkt. w maju) ale w obu przypadkach wskaźniki utrzymały się w strefie ekspansji (>50 pkt.).   ● [Agenda]   Analogiczne dane będą opublikowane dziś rano dla sektora usług w Niemczech (o g. 9:50), we Francji (o g. 9:55), w całym Eurolandzie (o g. 10:00), a następnie w Zjednoczonym Królestwie (o g. 10:30). Równie interesujące będą wyniki inflacji cen producentów w strefie euro, które zostaną ogłoszone o godzinie 11:00. Dziś poznamy także szereg ciekawych danych zza oceanu, do których należą wnioski o kredyt hipoteczny (o g. 13:00), a następnie informacje nt. zamówień w przemyśle, na dobra trwałe i bez środków transportu (o g. 16:00). Punktem kulminacyjnym dnia będzie publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC.   ● [Scenariusze]   Ponieważ rynek wycenia z 89,1% prawdopodobieństwem, że Fed w lipcu podniesie stawkę funduszy federalnych o kolejne 25 pb. gra toczy się o to czy amerykański cykl zakończy się na kolejnej podwyżce we wrześniu. Dobre dane z USA podtrzymają ten scenariusz w grze i będą wspierać dolara na koszt jego konkurentów (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0850, punkty oporu EUR/PLN: 4,5000, USD/PLN: 4,1500). Z kolei wysokie dane PMI i PPI z Eurolandu będą paliwem dla walut europejskich (punkt oporu EUR/USD: 1,0950, punkty wsparcia EUR/PLN: 4,4100, USD/PLN: 4,0000).


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.