Nastroje co się ZEWie, rentowne oczekiwania

 (wtorek, 23-02, 8:00)

Niemcy: w lutym nastroje przedsiębiorców poprawiły się bardziej od prognoz.
„Rzeczpospolita": najpóźniej jutro rząd RP poinformuje o zaostrzeniu korona-obostrzeń w Polsce.
Cena Bitcoina spadła wczoraj o ponad 10%.
Kalendarz Eko: przesłuchanie Powella w Senacie USA oraz amerykański indeks zaufania konsumentów.

Za nami

Nowy tydzień rozpoczął się na rynku walutowym od umocnienia dolara i osłabienia złotego.   ● [USA]   Zielona waluta była beneficjentem (EUR/USD min. 1,2091) wzrostu rentowności amerykańskich obligacji (np. 10-letnie: max. 1,394%), który zdaniem analityków Reutersa odzwierciedla coraz większe przekonanie rynku o nadchodzącym ożywieniu gospodarczym za oceanem.   ● [EU]   Zgoła inaczej inwestorzy oceniali sytuację w Europie, gdzie z powodu powolnego tempa korona-szczepień spadły nadzieje na szybkie złagodzenie restrykcji. Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn przyznał, że jego kraj musi jeszcze bardziej spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa, zanim będzie można rozważać złagodzenie ograniczeń w gospodarce. Z kolei "Rzeczpospolita" podała wczoraj, że najpóźniej jutro rząd RP poinformuje o zaostrzeniu korona-obostrzeń w Polsce, co wystraszyło posiadaczy złotego (max. EUR/PLN 4,4998, USD/PLN 3,7176). W sukurs euro (EUR/USD max. 1,2178) przyszła wiadomość o nadspodziewanej poprawie nastrojów niemieckich przedsiębiorców. W lutym indeks Instytutu IFO wzrósł z 90,3 pkt (w styczniu) do 92,4 pkt, wobec oczekiwanych 90,5 pkt.   ● [UK]   W G10 pozycję walutowego lidera utrzymał funt szterling (GBP/USD max. 1,4086), który z nadzieją przyjął szczegóły planu ponownego otwarcia brytyjskiej gospodarki przedstawione przez premiera Johnsona.   ● [BTC]   Na czołówki mediów powrócił Bitcoin. Najpopularniejsza krypo-waluta straciła wczoraj na wartości ponad 10%, gdyż na rynku nasiliły się obawy, że jest przewartościowana.

Przed nami
   ●
[Kalendarz Eko]   Dziś inwestorzy będą sfokusowani na wystąpieniu prezesa Banku Rezerwy Federalnej przed Komisją Bankową Senatu USA (o g. 16:00), podczas którego przedstawi on półroczny raport nt. polityki monetarnej i odpowie na pytania Senatorów. Wg analityków Bank of America, prawdopodobnie Powell zauważy ostatnią poprawę wyników makro, ale powtórzy, że gospodarka jest daleka od pełnego ożywienia. Zasygnalizuje w ten sposób potrzebę utrzymania luźniej polityki pieniężnej przez dłuższy czas. Początek przesłuchania przewodniczącego FOMC zbiegnie się w czasie z publikacją amerykańskiego indeksu zaufania konsumentów - Conference Board.   ● [Scenariusze]   Pogorszenie nastrojów Amerykanów oraz gołębia narracja prezesa FED zaszkodzi dolarowi (punkt oporu EUR/USD: 1,2180), sprzyjając jednocześnie jego rywalom z G10 i EM (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,4700, USD/PLN: 3,6800). Odwrotny splot wydarzeń przyniesie droższego zielonego (punkt wsparcia EUR/USD: 1,2090) i tańszego złotego (punkty oporu EUR/PLN: 4,5100, USD/PLN: 3,7500). Oprócz wystąpienia Powella i wskaźnika CB w dzisiejszym Kalendarzu Eko znajdują się jeszcze dane nt. stopy bezrobocia w Polsce, inflacji CPI w strefie euro oraz aktywności przemysłowej w okręgu FED z Richmond.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.