Apetyt na ryzyko dopisuje ale menu pod lupą

 (wtorek, 3-08, 8:00)

 Senat USA zaakceptował projekt ustawy infrastrukturalnej.
Polska: w lipcu indeks PMI dla sektora przemysłu spadł bardziej od prognoz.
Waller (FED): zagłosuje za rozpoczęciem taperingu jeśli zatrudnienie w USA wzrośnie zgodnie z jego oczekiwaniami.
Kalendarz Eko: inflacja PPI w Eurolandzie, zamówienia w przemyśle USA oraz wystąpienie publiczne Bowman (FED). 

Za nami

   ● [Apetyt na ryzyko]   Inwestorzy rozpoczęli sierpień w dość dobrych nastrojach. Ich natchnieniem był postęp w pracach legislacyjnych nad amerykańskim pakietem infrastrukturalnym o wartości 550 mld USD. Humory poprawił im wyższy od oczekiwań wynik indeksu PMI dla sektora przemysłu Eurolandu (62,8 pkt w VII vs prognoza 62,6 pkt).   [Rynek FX]   Takie okoliczności szkodziły bezpiecznemu dolarowi (EUR/USD max. 1,1897), sprzyjając bardziej ryzykownym walutom rynków wschodzących, w tym złotemu (EUR/PLN min. 4,5509, USD/PLN min. 3,8287). Do większych zakupów naszej waluty zniechęcał jednak nadspodziewany spadek wskaźnika PMI dla polskiego przemysłu w lipcu (z 59,4 pkt do 57,6 pkt, wobec prognozowego 59 pkt). W raporcie IHS Markit podano, że „najsłabsze od 7 m-cy tempo napływu zleceń eksportowych spowalnia ogólny wzrost nowych zamówień”.   ● [FED, ISM]   Z kolei straty zielonej waluty zmniejszyła deklaracja Christophera Wallera z FED o tym, że zagłosuje za rozpoczęciem taperingu, jeśli dwa najbliższe raporty Departamentu Pracy USA pokażą wzrost zatrudnienia o co najmniej 800 tys. miesięcznie. Klimat inwestycyjny ochłodził także drugi z rzędu miesięczny spadek indeksu ISM dla amerykańskiego sektora przemysłu (59,5 pkt w VII vs prognoza 60,8 pkt).

Przed nami

   ● [Agenda i scenariusze]   W dzisiejszym Kalendarzu Eko znajdują się dane nt. inflacji PPI w Eurolandzie i zamówień w amerykańskim przemyśle, a także wystąpienie publiczne członka zarządu FED. Chcąc ustalić trend na rynku bazowym warto skupić się na wypowiedzi Michelle Bowman. Jeżeli opowie się za szybszym ograniczeniem skupu aktywów to dolar zyska (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1840), a złoty straci (punkty oporu EUR/PLN: 4,6000, USD/PLN: 3,8800). Jeśli jednak podzieli ostrożne stanowisko prezesa Powella z ostatniego posiedzenia FOMC, to reakcja rynku walutowego będzie odwrotna (punkt oporu EUR/USD: 1,1900; punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5500, USD/PLN: 3,8200).   ● [Jutro]   Na ekonomicznym horyzoncie widać już jutrzejsze publikacje indeksów PMI dla sektora usług. Szczególnie wyczekiwany jest wynik z Chin, gdyż po wczorajszej wiadomości o najniższej od 15 miesięcy aktywności w chińskim przemyśle wzrosły obawy przed spowolnieniem gospodarczym za Wielkim Murem.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.