Zakręcanie kurka z dolarami coraz bliżej

 (wtorek, 10-08, 8:00)

 Sentix: w sierpniu nastroje inwestorów w Eurolandzie znacznie się pogorszyły.
JOLTS: w czerwcu liczba wakatów w gospodarce USA była najwyższa w historii badania.
Bostic (FED): po kolejnym miesiącu lub dwóch wyraźnego wzrostu zatrudnienia Bank powinien rozpocząć tapering.
Kalendarz Eko: niemiecki indeks ZEW oraz wystąpienie publiczne Evansa (FED).

Za nami

Po piątkowej wyprzedaży złotego spowodowanej wzrostem oczekiwań na szybszą normalizację polityki FED (więcej na ten temat w naszym wczorajszym Alercie FX24), w poniedziałek przyszedł czas na korektę.   ● [Sentix]   Jednak zakres odbicia PLNa (EUR/PLN min. 4,5624, USD/PLN min. 3,8778) i innych walut EU zmniejszyła wiadomość o znacznym pogorszeniu nastrojów inwestorów w Eurolandzie. W sierpniu indeks Sentix stopniał z 29,8 pkt w lipcu do 22,2 pkt, podczas gdy rynek spodziewał się marginalnego spadku do 29,5 pkt.   ● [JOLTS, FED]   Na dodatek dolara promowała (EUR/USD min. 1,1732) rekordowo wysoka liczba wakatów w amerykańskiej gospodarce USA w czerwcu (JOLTS: 10,073 mln), a korzystny klimat wokół zielonej waluty podtrzymała opinia prezesa oddziału FED w Atlancie. Raphael Bostic uważa, że po kolejnym miesiącu lub dwóch wyraźnego wzrostu zatrudnienia Bank powinien zacząć redukować zakupy obligacji i powinien robić to szybciej niż w przeszłości. W jeszcze bardziej jastrzębim tonie wypowiedział się wczoraj prezes oddziału FED w Bostonie Eric Rosengren. Jego zdaniem już we wrześniu Bank powinien ogłosić, że jesienią rozpocznie tapering.

Przed nami

   [ZEW]   Dziś poznamy aktualne nastroje wśród analityków i inwestorów instytucjonalnych w odniesieniu do sytuacji gospodarczej w Niemczech. Jak zwykle wiedzy na ten temat dostarczy nam indeks instytutu ZEW, który powstaje na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród 350 niemieckich ekspertów z branży finansowej. Analitycy spodziewają się kolejnego (trzeciego z rzędu) spadku tego wskaźnika (z 63,3 pkt w VII do 56,7 pkt w VIII), co może zmartwić euro (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1730) oraz jego aliantów z CEE (punkty oporu EUR/PLN: 4,5800, USD/PLN: 3,9000). Zaskoczeniem byłoby przerwanie tej serii, co z pewnością pokrzepiłoby waluty spod znaku EU (punkt oporu EUR/USD: 1,1770, punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5500, USD/PLN: 3,8700).   ● [USA]   Skrupulatni eko-obserwatorzy powinni również zwrócić uwagę na publikację danych z USA nt. kosztów jednostkowych i wydajności pracy w II kw., a także na wystąpienie publiczne prezesa oddziału FED z Chicago Charlesa Evansa.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.