Stabilnie ale bez sygnalizacji

 (poniedziałek, 30-08, 8:00)


 Prezes FED: moment rozpoczęcia oraz tempo cięcia skupu aktywów (taperingu) nie będą sygnalizowały momentu rozpoczęcia podwyżek stóp.
Agencja Fitch utrzymała rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną.
Kalendarz Eko: indeks nastrojów w gospodarce Eurolandu, inflacja CPI w Niemczech oraz amerykański indeks Dallas FED dla przemysłu. 

Za nami

   [Jackson Hole]   W piątek głównym aktorem sceny ekonomicznej był prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Przemawiając na dorocznym sympozjum w Jackson Hole powtórzył opinię większości członków FOMC mówiąc, że „byłoby właściwe rozpocząć ograniczanie tempa skupu aktywów w bieżącym roku". Jednak wbrew nadziejom inwestorów nie podał dokładnej daty taperingu. Jednocześnie zastrzegł, że „moment rozpoczęcia oraz tempo zbliżającego się wygaszania skupu nie będą bezpośrednio sygnalizowały momentu rozpoczęcia podwyżek stóp procentowych, względem których wskazaliśmy na inne i bardziej zasadnicze przesłanki". Ostrożny przekaz monetarny Powella zaszkodził dolarowi (EUR/USD max. 1,1810) sprzyjając jego rywalom z G10 i rynków wschodzących, w tym złotemu (EUR/PLN min. 4,5521, USD/PLN min. 3,8664).   ● [Fitch]   Zyski PLNa mogły być większe gdyby nie oczekiwanie na piątkową decyzję Fitch ws. oceny kredytowej Polski. Późnym wieczorem Agencja potwierdziła utrzymanie dotychczasowego ratingu naszego kraju na poziomie "A-" z perspektywą stabilną. Pozytywną niespodzianką była wzrostowa rewizja prognoz Fitch dot. tegorocznego wzrostu gospodarczego w naszym kraju (z 4,4% do 5,2%).

Przed nami

   [Dziś]   Nowy tydzień rozpocznie się od publikacji indeksów Komisji Europejskiej, prognozujących kierunek rozwoju gospodarczego strefy euro. Ich wzrost (w stosunku do poprzedniego miesiąca) mógłby podtrzymać popyt na wspólną walutę (punkt oporu EUR/USD: 1,1820) oraz jej sąsiadów z CEE (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5500, USD/PLN: 3,8500). W drugiej części dnia zobaczymy jeszcze jak kształtują się ceny konsumpcyjne w Niemczech oraz jak radzi sobie sektor przemysłu w Teksasie (USA). Przy co najwyżej neutralnych danych z Unii, ewentualny wzrost (m/m) indeksu Dallas FED dla przemysłu mógłby podreperować portfele dolarowych inwestorów (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1735), pomniejszając wycenę walut EU (punkty oporu EUR/PLN: 4,6000, USD/PLN: 3,9200).   [Eko-Tydzień]   Jeżeli chodzi o eko-agendę na kolejne dni to już jutro poznamy dane nt. inflacji CPI w Polsce oraz zaufania amerykańskich konsumentów, w środę wyniki przemysłowych indeksów PMI, ISM po obu stronach Atlantyku, w czwartek bilans handlu zagranicznego Stanów Zjednoczonych, a w piątek arcyważny raport Departamentu Pracy USA. W międzyczasie trzeba obowiązkowo śledzić nowe informacje z globalnego frontu epidemiologicznego oraz z Afganistanu. 


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.