Motywacja-asekuracja

 (środa, 18-08, 8:00)


 Chiński rząd zaostrzył przepisy dotyczące działalności platform internetowych.
USA: sprzedaż detaliczna nadspodziewanie spadła w czerwcu.
W Nowej Zelandii wprowadzono ogólnokrajowy lockdown po wykryciu pierwszego od lutego przypadku zakażenia koronawirusem.
Kalendarz Eko: dane z Polski nt. zatrudnienia i wynagrodzeń, krajowe wskaźniki BWUK i WWUK, pozwolenia i rozpoczęte budowy domów w USA oraz protokół FED. 

Za nami

Podczas wczorajszej sesji utrzymywało się asekuracyjne nastawienie inwestorów. Awersje do ryzyka podtrzymały wiadomości z Chin, z Nowej Zelandii oraz z USA.   ● [ChRL]   W Państwie Środka i poza nim niepokój wzbudziły decyzje chińskiego rządu o zaostrzeniu przepisów dotyczących działalności platform internetowych oraz o wprowadzeniu nowych korona-blokad. Z powodu wykrycia u jednego z pracowników zakażenia koronawirusem delta kilka dni temu zamknięty został port kontenerowy w Ningbo (trzeci największy terminal na świecie), co budzi coraz mocniejsze obawy o większe opóźnienia w globalnym łańcuchu dostaw.   ● [NZ]   Z kolei po zidentyfikowaniu pierwszego od lutego przypadku zachorowania na Covid-19 w Nowej Zelandii tamtejszy rząd wprowadził wczoraj ogólnokrajowy lockdown na 3 dni, zaś RBNZ wstrzymał się dziś rano z podwyżką stóp. Taki rozwój wypadków podkopał notowania popularnego „kiwi” tj. dolara nowozelandzkiego (NZD/USD min. 0,6868 - najniżej od 9 miesięcy).   ● [USA]   Nowych zmartwień makroekonomicznych dostarczyła największa gospodarka świata. Z USA dotarły wczoraj informacje o tym, że sprzedaż detaliczna spadła w lipcu dużo bardziej od oczekiwań (-1,1% m/m vs prognoza -0,2%; poprzednio 0,7%) oraz że nastroje na rynku nieruchomości są najgorsze od 13 miesięcy (NAHB: 75 pkt vs prognoza 80 pkt).   ● [FX]   W tej sytuacji inwestorzy kontynuowali zakupy bezpiecznego dolara (EUR/USD min. 1,1702), za które rachunek zapłacił m.in. złoty (EUR/PLN max. 4,5719, USD/PLN max. 3,9008).

Przed nami

   ● [FED]   Kluczowym punktem dzisiejszej agendy ekonomicznej jest publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia amerykańskiego banku centralnego. Jeśli jego zapis potwierdzi, że coraz więcej polityków FED skłania się do ograniczenia skupu aktywów jeszcze w tym roku to dolar może znów zyskać (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1700), a złoty stracić (punkty oporu EUR/PLN: 4,5850, USD/PLN: 3,9300). W przypadku udokumentowania bardziej ostrożnego nastawienia członków FOMC reakcja rynku walutowego powinna być odwrotna (punkt oporu EUR/USD: 1,1790; punkty wsparcia: EUR/PLN 4,5500, USD/PLN 3,8500).   ● [Makro]   O pozycji wyjściowej naszej waluty przed publikacją zapisu ostatniego spotkania FED zdecydują dane GUS nt. przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzeń w lipcu oraz nastrojów konsumentów w sierpniu. Ich wzrost (w stosunku do poprzedniego miesiąca) ją poprawi, zaś spadek pogorszy. Z kolei dla dolara makro-wyzwaniem będą kolejne dane z amerykańskiego rynku nieruchomości dotyczące tym razem liczby uzyskanych pozwoleń oraz rozpoczętych budów domów w lipcu.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.