Chińskie ogniwo globalnego łańcucha

 (czwartek, 26-08, 8:00)


Chiny ponownie otworzyły terminal Meishan w porcie Ningbo-Zhoushan.
Niemcy: wg IFO nastroje przedsiębiorców są najgorsze od 3 miesięcy.
USA: w lipcu zamówienia na dobra trwałego użytku spadły mniej niż oczekiwano.
Kalendarz Eko: protokoły ECB i RPP, PKB USA w II kw. (zrewidowany) oraz amerykański raport jobless claims. 

Za nami

Środowa sesja na rynku walutowym przebiegała pod znakiem wiadomości z Chin oraz Niemiec.   ● [ChRL]   Ponowne otwarcie chińskiego terminalu kontenerowego Meishan (w porcie Ningbo-Zhoushan) obudziło nadzieje na zmniejszenie opóźnień w globalnym łańcuchu dostaw, podtrzymując zainteresowanie rynkami wschodzącymi, w tym polskim złotym (EUR/PLN min. 4,5658, USD/PLN min. 3,8830).   ● [DE]   Sytuacja naszej waluty zmieniła się jednak diametralnie po publikacji indeksu IFO, który pokazał, że nastroje niemieckich przedsiębiorców są najgorsze od 3 miesięcy. W sierpniu wskaźnik spadł z pułapu 100,7 pkt (zanotowanych w lipcu) do poziomu 99,4 pkt, podczas gdy analitycy spodziewali się wyniku na poziomie 100,4 pkt. Prezes Instytutu Clemens Fuest powiedział, że „wąskie gardła w dostawach półproduktów w przemyśle i obawy o wzrost liczby infekcji [koronawirusem] obciążają gospodarkę".   ● [USA]   Straty złotego mogły być większe (EUR/PLN max. 4,5796, USD/PLN max. 3,9055) gdyby nie niechęć inwestorów do dolara (EUR/USD max. 1,1775) utrzymująca się mimo niższego IFO oraz mniejszego od oczekiwań spadku zamówień na dobra trwałego użytku w USA (-0,1% vs prognoza -0,3%).

Przed nami

   ● [Kalendarz Eko]   Dziś rozpoczyna się kluczowe dla rynków, trzydniowe sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole. Zanim w piątek wysłuchamy prezesa FED, jeszcze dziś po południu poznamy zapisy ostatnich posiedzeń ECB i RPP oraz amerykańskie dane nt. wzrostu gospodarczego w II kw. (zrewidowane) i nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w poprzednim tygodniu.   ● [Scenariusze]   Dla zwolenników droższego złotego najbardziej optymistyczny wariant zakłada gorsze wyniki ze Stanów (punkt oporu EUR/USD: 1,1790) oraz gołębi protokół ECB (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1720) i jastrzębi RPP (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5500, USD/PLN: 3,8700). Przeciwna kompilacja ucieszy sympatyków tańszego PLNa (punkty oporu EUR/PLN: 4,6000, USD/PLN: 3,9500).


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.