Potknięcie złotego

  (wtorek, 24-08, 8:00)


USA: łączny indeks PMI dla sektora przemysłu i usług osiągnął w sierpniu najniższą wartość od 8 miesięcy.
Łon (RPP) dopuszczam możliwość utrzymania stóp procentowych na obecnym poziomie do końca mojej kadencji w Radzie.
Cena Bitcoina osiągnęła najwyższy poziom od 15 maja br.
Kalendarz Eko: decyzja Banku Węgier ws. stóp procentowych, sprzedaż nowych domów w USA oraz amerykański indeks Fed z Richmond.

Za nami

Nowy tydzień rozpoczął się na rynku walutowym pechowo dla złotego i dolara, za to szczęśliwie dla euro.   ● [PLN]   Obciążeniem dla polskiej waluty (EUR/PLN max. 4,5903, USD/PLN max. 3,9183) stał się komentarz Eryka Łona z RPP, który powiedział, że dopuszcza wariant zakładający utrzymanie stóp procentowych na obecnym poziomie do końca jego kadencji w Radzie (tj. luty 2022). ● [USD] Natomiast dolarowi zaszkodził najniższy od 8 miesięcy wynik łącznego indeksu PMI dla sektorów przemysłu i usług USA (55,4 pkt w VIII).   ● [EUR]   Rynkowa fortuna uśmiechnęła się do wspólnej waluty (EUR/USD max. 1,1750), gdyż analogiczny wskaźnik koniunktury dla Eurolandu choć spadł poniżej danych z VII i VI (59,5 pkt w VIII), to jednak utrzymał się na poziomie powyżej wyników z maja br. W raporcie IHS Markit napisano, że „gospodarka strefy euro straciła nieco impetu w sierpniu, ale nadal jest na dobrej drodze do solidnego wzrostu w trzecim kwartale br.”   ● [BTC]   Oprócz graczy z rynku EUR wczorajszą sesję dobrze będą także wspominać posiadacze bitcoinów, których cena wzrosła do najwyższego poziomu od połowy maja (max. 50 498 USD), co analitycy wiążą z uruchomieniem przez PayPal możliwości handlu krypto-walutami dla klientów w Wielkiej Brytanii. 

Przed nami

   ● [MNB]   Największe znaczenie dla przebiegu wtorkowej sesji na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej mogą mieć ustalenia z dzisiejszego posiedzenia Narodowego Banku Węgier. Jeżeli MNB spełni oczekiwania inwestorów ws. podwyżki jego stóp o 30 punktów bazowych (z 1,2% do 1,5%) i zapowie kolejne takie decyzje to forint może zostawić w tyle inne waluty regionu, w tym złotego (punkty oporu EUR/PLN: 4,6000, USD/PLN: 3,9500). W przypadku gołębiej niespodzianki należy się liczyć z odwrotną reakcją rynków CEE (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5700, USD/PLN: 3,8700).   ● [USA]   Gracze globalni czekają na publikacje nowych danych z USA nt. sprzedaży nowych domów w lipcu oraz nt. aktywności produkcyjnej w okręgu oddziału Fed z Richmond. Lepsze od prognoz wyniki będą sprzyjać wzmocnieniu dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1700), zaś gorsze mu zaszkodzą (punkt oporu EUR/USD: 1,1750).Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.