Zielone światło dla Pfizera i chińskiej technologii

(środa, 25-08, 8:00)


Nowa Zelandia: na ubiegłotygodniowym posiedzeniu RBNZ była mocno rozważana podwyżka stóp o 50 pb.
Narodowy Bank Węgier podniósł stopę procentową oraz zmniejszył program skupu aktywów.
Agencja ds. Żywności i Leków USA udzieliła pełnej autoryzacji korona-szczepionce Pfizera.
Kalendarz Eko: niemiecki indeks IFO, dane z USA nt. zamówień na dobra trwałego użytku oraz wystąpienie Daly z FED

Za nami

Bohaterami wczorajszej sesji walutowej byli nowozelandzki dolar oraz węgierski forint.   ● [NZD]   Popularny „Kiwi” zyskał po słowach zastępcy gubernatora Banku Rezerwy Nowej Zelandii Christiana Hawkesby'ego, który zdradził, że na ubiegłotygodniowym posiedzeniu RBNZ była mocno rozważana podwyżka stóp o 50 pb. Dodatkowym paliwem dla NZDa był wzrost cen surowców (np. ropa Brent: +2,98%).   ● [HUF]   Beneficjentem wczorajszych wydarzeń okazał się także bratanek forint. Impulsem do jego umocnienia była decyzja Narodowego Banku Węgier o podniesieniu stopy procentowej o 30 pb (do 1,5%) oraz o zmniejszeniu programu skupu aktywów. Wzrost rozbieżności w polityce pieniężnej MNB vs NBP doprowadził do zwyżki kursu HUF/PLN do najwyższego poziomu od 17 miesięcy.   ● [PLN]   Z punktu widzenia złotego lepszy był bilans wydarzeń na rynkach wschodzących i na froncie walki z pandemią koronawirusa (EUR/PLN min. 4,5708, USD/PLN min. 3,8852). Nasza waluta skorzystała na giełdowym odbiciu chińskiego sektora technologicznego oraz na decyzji Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) o udzieleniu pełnej autoryzacji korona-szczepionce Pfizera. Ten optymizm udzielił się także graczom z warszawskiej giełdy. W efekcie indeks WIG20 zameldował się powyżej granicy 2300 pkt. 

Przed nami

   [Kalendarz Eko]   Wśród bieżących wydarzeń ekonomicznych dziś na czoło wysuwają się nowe dane makro z gospodarek niemieckiej i amerykańskiej.   ● [DE]   Już o godzinie 10:00 opublikowany zostanie indeks IFO z Niemiec. Analitycy spodziewają się pogorszenia nastrojów przedsiębiorców za Odrą, co może położyć się cieniem na notowaniach euro (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1700) oraz jego sąsiadów z CEE (punkty oporu EUR/PLN: 4,6000, USD/PLN: 3,9500).   ● [USA]   W drugiej części dnia zobaczymy jak kształtowały się w lipcu zamówienia na dobra trwałego użytku w USA. Ich prognozowany spadek może zmniejszyć zaufanie do dolara (punkt oporu EUR/USD: 1,1770), na czym skorzystaliby jego rywale z EU (punkty wsparcia: EUR/PLN 4,5700, USD/PLN 3,8700). Gracze z rynku USD czekają jeszcze na wieczorne wystąpienie prezes oddziału FED w San Francisco Mary Daly. Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.