Przeciwnik pozwala złotemu

 (czwartek, 2-09, 8:00)


USA: wg ADP zatrudnienie w sektorze prywatnym w było w sierpniu dużo niższe od prognoz.
Polska: w sierpniu indeks PMI dla przemysłu osiągnął najniższy poziom od 4-ch miesięcy.
Amerykański przemysł: wskaźnik ISM nieoczekiwanie wzrósł w poprzednim miesiącu.
Kalendarz Eko: dane z USA nt. handlu zagranicznego, nowych wniosków o zasiłek oraz zamówień w przemyśle. 

Za nami

   ● [ADP]   Opublikowany wczoraj raport ADP został potraktowany przez inwestorów jako zły prognostyk dla dolara i oficjalnych danych Departamentu Pracy USA, które zostaną ogłoszone jutro. Zatrudnienie w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosło w sierpniu o zaledwie 374 tys., podczas gry rynek spodziewał się 615 tys. Analitycy uważają, że powtórzenie takiego wyniku w sektorze pozarolniczym mogłoby opóźnić decyzje FED o rozpoczęciu ograniczania skupu aktywów (tzw. taperingu). Taka wizja podkręciła wycenę złotego, już napompowanego wzrostem oczekiwań ws. tegorocznej normalizacji stóp NBP (EUR/PLN min. 4,5010, USD/PLN min. 3,7969).   ● [PMI]   Jednak zyski naszej waluty ograniczył najniższy od 4 miesięcy wynik indeksu PMI dla polskiego sektora przemysłu (56 pkt w VIII vs prognoza 56,6 pkt; poprzednio 57,6 pkt). W raporcie IHS Markit podano, że "opóźnienia w łańcuchach dostaw nadal hamowały produkcję, powodując niemal rekordowy wzrost zaległości produkcyjnych".   ● [ISM]   Z kolei straty dolara (EUR/USD max. 1,1857) limitował niespodziewany wzrost (m/m) ważnego indeksu ISM dla amerykańskiego przemysłu (z 59,5 pkt w VII do 59,9 pkt w VIII, wobec oczekiwanego spadku do 58,5 pkt). 

Przed nami

   [USA]   Dziś na pierwszym planie znajdą się dane ze Stanów Zjednoczonych. Równocześnie o godzinie 14:30 amerykańska administracja poda bilans handlu zagranicznego w lipcu oraz liczbę nowych osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w poprzednim tygodniu. Półtorej godziny później (tj. o g. 16:00) dowiemy się jeszcze jak kształtowały się w lipcu zamówienia w przemyśle. Lepsze od prognoz wyniki zza „wielkiej wody” poprawią pozycję zielonej waluty przed jutrzejszymi payrolls'ami (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1775), a słabsze ją podminują (punkt oporu: 1,1865).   ● [PLN]   W pro-dolarowym scenariuszu złoty straci (punkty oporu EUR/PLN: 4,5500, USD/PLN: 3,8500), a w "anty" zyska (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5000, USD/PLN: 3,7800). Nasza waluta będzie także wyczulona na dzisiejsze ewentualne postanowienia krajowej Izby Cywilnej Sądu Najwyższego ws. kredytów w CHF.


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.