Podwyżki XXL nie będzie

  (poniedziałek, 18-07, 8:50)


 Uniwersytet Michigan: w lipcu oczekiwania inflacyjne amerykańskich konsumentów spadły.
Indeks FedWatch mierzący prawdopodobieństwo lipcowej podwyżki stóp o 100 pb. spadł z 80% do 28,5%.
USA: w czerwcu produkcja przemysłowa nieoczekiwanie spadła.
Włochy: prezydent Mattarella odrzucił dymisję złożoną przez premiera Draghi’ego. 

Za nami
   ● [USA]   W piątek inwestorzy likwidowali zakłady na 100-punktową podwyżkę stóp Fed w lipcu. Zachęciły ich do tego komentarze Bullarda i Wallera z Rezerwy Federalnej (najbardziej zagorzałych zwolenników agresywnego tempa normalizacji stóp w USA), którzy opowiedzieli się za podniesieniem stóp o 75 pb. w tym miesiącu. Pozostałych członków FOMC może przekonać do mniejszego ruchu piątkowy raport Uniwersytetu Michigan, który pokazał spadek pięcioletnich oczekiwań inflacyjnych wśród amerykańskich konsumentów w lipcu (z 3,1% do 2,8%). Spadek szans na podwyżkę XXL w USA ucieszył inwestorów z Wall Street (DJIA: +2,15%), a graczy walutowych zachęcił do realizacji części dolarowych zysków (EUR/USD max. 1,0115). Anty-reklamą dla zielonej waluty była też wiadomość o niespodziewanym spadku produkcji przemysłowej w USA (-0,2% m/m w VI vs prognoza 0,1%; poprzednio 0%).   ● [EU]   Jednocześnie mocno przecenionym ostatnio walutom EU (EUR/PLN min. 4,7678, USD/PLN min. 4,7296) pomogła decyzja prezydenta Włoch o nie przyjęciu rezygnacji cenionego przez inwestorów premiera Mario Draghi’ego (ex prezesa ECB), co zapobiegło nagłemu upadkowi rządu w Rzymie. W regionie CEE dobrze radził sobie forint, gdyż analitycy uważają, że ostatnie podwyżki podatków na Węgrzech pomogą zrównoważyć budżet.

Przed nami
     ● [PL]   Rozpoczynający się tydzień przyniesie wiele publikacji z polskiej gospodarki, które pomogą nam określić aktualną sytuację ekonomiczną nad Wisłą. W najbliższych dniach poznamy dane nt. inflacji PPI, produkcji przemysłowej, przeciętnych wynagrodzeń, zaufania konsumentów (w środę), sprzedaży detalicznej oraz produkcji budowlano-remontowej (w czwartek). Lepsze od prognoz wyniki zmniejszą obawy przed stagflacją w Polsce, co będzie sprzyjać dalszej regeneracji złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,7500, USD/PLN: 4,7000) i vice versa (punkty oporu EUR/PLN: 4,8300, USD/PLN: 4,8000).   ● [ECB, PMI]   Gracze globalni czekają na ogłoszenie czwartkowej decyzji ECB ws. stóp procentowych (rynek spodziewa się podwyżki o 25 pb.) oraz na publikacje piątkowych wyników indeksów PMI dla sektorów przemysłu i usług dla Eurolandu i USA. Jastrzębi przekaz z Frankfurtu i wzrost aktywności firm umocni euro (punkt oporu EUR/USD: 1,0120), zaś przeciwny splot wydarzeń podtrzyma hegemonię dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0000). Ciągle gorącym tematem na rynkach finansowych pozostaje wojna w Ukrainie oraz wydarzenia wokół niej. Z pola widzenia nie można także tracić nowych wiadomości dot. polityki włoskiej i brytyjskiej. 

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.