Nie widać szczytu

 (środa, 28-06, 8:50)


 Reuters: Ludowy Bank Chin zlecił chińskim bankom państwowym sprzedaż dolarów za juany na rynku zewnętrznym w Hongkongu.
Lagarde (ECB): jest mało prawdopodobne, aby w najbliższej przyszłości Bank mógł z pełnym przekonaniem stwierdzić, że szczyt stawki ECB został osiągnięty.
USA: w czerwcu zaufanie konsumentów było najwyższe od stycznia 2022.
Kalendarz Eko: wystąpienia publiczne prezesów ECB, Fed i BoE oraz raport agencji EIA nt. zmiany zapasów paliw w USA.


Za nami
   
● [Juan]   We wtorek na scenie walutowej główną rolę zagrał chiński juan. W roli pierwszoplanowego bohatera obsadził go Ludowy Bank Chin, który interweniował, aby zatrzymać deprecjację renmimbi. PBoC ustalił fixing kursu na rynku wewnętrznym USD/CNY na dużo niższym poziome niż zakładały modele prognostyczne, a ponadto zlecił chińskim bankom państwowym sprzedaż dolarów za juana (CNH) na rynku zewnętrznym w Hongkongu. Interwencyjne odbicie renminbi pomogło innym walutom rynków wschodzących, w tym złotemu (USD/PLN min. 4,0335).   ● [ECB]   Spadek kursu EUR/PLN (min. 4,4232) limitowały słowa prezes ECB Christiny Lagarde, że jest mało prawdopodobne, aby w najbliższej przyszłości Europejski Bank Centralny mógł z pełnym przekonaniem stwierdzić, że szczyt stóp procentowych w strefie euro został osiągnięty. Pod wpływem tej wypowiedzi popularny eurodolar powrócił w stronę granicy 1,1000 (max. 1,0977).   ● [USD]   Pozycji zielonej waluty broniły jednak wiadomości z USA o największym od stycznia 2022 zaufaniu konsumentów w czerwcu (indeks Conference Board) oraz o najwyższej od lutego 2022 sprzedaży nowych domów w maju. Dodatkowym wsparciem makroekonomicznym dla dolara stała się informacja o niespodziewanym wzroście zamówień na amerykańskie dobra trwałego użytku w maju (wszystkie wyniki znajdują się w naszym Kalendarzu Eko). Budujące dane z amerykańskiej gospodarki sprawiły, że indeks Dow Jones Industrial zaliczył pierwszą wzrostową sesję od 7 dni (+0,63%).


Przed nami
   
● [Forum ECB]   Dziś radary inwestorów będą nastawione na portugalską Sintrę, gdzie odbywa się Forum Bankowości Centralnej ECB. O godzinie 15:30 w jednym panelu dyskusyjnym zasiądą prezesi Banku Rezerwy Federalnej (Jerome Powell), Banku Anglii (Andrew Bailey) oraz Europejskiego Banku Centralnego (Christine Lagarde).   ● [Scenariusze]   Zapowiedź kolejnych podwyżek stóp w Eurolandzie (punkt oporu EUR/USD: 1,1000), Wielkiej Brytanii czy USA (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0900) zaszkodzi złotemu (punkty oporu EUR/PLN: 4,5000, USD/PLN: 4,1000). Natomiast sygnalizacja bliskiego zakończenia cyklów normalizacji polityki Fed, BoE czy ECB podniesie wartość naszej waluty (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,4000, USD/PLN: 4,0000).   ● [EIA]   Gracze z rynku naftowego czekają na publikacje raportu amerykańskiej agencji EIA (Energy Information Administration) nt. tygodniowej zmiany komercyjnych zapasów ropy za oceanem. Analitycy spodziewają się ich wzrostu o 1,4 mln baryłek, co może jeszcze obniżyć ceny czarnego złota.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.