Nie do śmiechu w USA i w Niemczech

 (wtorek, 19-09, 8:50)


 USA: we wrześniu nastroje na rynku nieruchomości znacznie się pogorszyły.
Bundesbank: w III kwartale br. niemiecka gospodarka prawdopodobnie znalazła się w regresie.
Polska: w sierpniu odnotowano spadek inflacji bazowej (z wyłączeniem cen żywności i energii).
Kalendarz Eko: inflacja HICP w Eurolandzie (finalna) oraz pozwolenia i rozpoczęte budowy domów w USA.

Za nami
W poniedziałek zmienność na rynku walutowym spadła, gdyż inwestorzy rozpoczęli odliczanie do ogłoszenia środowej decyzji i projekcji Fed dot. stóp procentowych.   ● [USD]   Niepewność ws. oczekiwanej przez członków FOMC ścieżki stóp funduszy federalnych paraliżowała dolara. Ponadto anty-reklamą dla zielonej waluty była informacja o znacznym pogorszeniu nastrojów na amerykańskim rynku nieruchomości. We wrześniu indeks NAHB stopniał z 50 pkt w sierpniu do 45 pkt, podczas gdy rynek spodziewał się utrzymania wyniku sprzed miesiąca.   ● [DE]   Do większych zakupów konkurencyjnego euro (EUR/USD max. 1,0699) oraz jego walutowych sąsiadów z Regionu Europy Środkowo-Wschodniej (EUR/PLN min. 4,6344, USD/PLN min. 4,3378) zniechęcał jednak raport Bundesbanku, wg którego w III kwartale br. niemiecka gospodarka prawdopodobnie znalazła się w regresie.   ● [PL]   Lokalnym obciążeniem dla złotego stała się wiadomość o spadku polskiej inflacji bazowej w sierpniu (10% r/r vs prognoza 10%; poprzednio 10,6%), która zwiększyła szansę na kolejną obniżkę stóp NBP w październiku.   ● [BTC]   Udany początek tygodnia mają za sobą posiadacze bitcoinów. Wartość najpopularniejszej krypto-waluty świata po raz pierwszy w tym miesiącu przekroczyła granicę 27 tys. USD.

Przed nami
   
● [Kalendarz Eko]   Dziś na makroekonomicznej agendzie inwestorów znajdują się sierpniowe dane z Eurolandu nt. inflacji HICP (finalne) oraz z USA nt. pozwoleń i rozpoczętych budów domów.   ● [Scenariusze]   Zakładając brak rewizji wcześniejszych obliczeń Eurostatu i lepsze wyniki z amerykańskiego sektora budowlanego dolar mógłby zyskać na wartości przed jutrzejszym ogłoszeniem decyzji Fed ws. stóp procentowych (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0630), a jego rywale z G10 i z rynków wschodzących – stracić (punkty oporu EUR/PLN: 4,7000, USD/PLN: 4,4000). Natomiast gorsze dane zza oceanu mogą pogorszyć pozycję wyjściową zielonej waluty (punkt oporu EUR/USD: 1,0700), dając fory jej konkurentom, wśród których jest nasz złoty (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,6000, USD/PLN: 4,3000).


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.