Aby do wiosny w Eurolandzie

  (poniedziałek, 11-03, 8:50)


 USA: w lutym stopa bezrobocia niespodziewanie wzrosła do najwyższego poziomu od dwóch lat.
 Villeroy z ECB zapowiedział że Bank obniży stopy procentowe na wiosnę.
Bitcoin po raz pierwszy w historii zameldował się powyżej granicy 70 tysięcy USD.
 Kalendarz Eko: w tym tygodniu fokus na inflacje CPI w USA (wtorek).

Za nami
   ● [Raport DP]   Piątkowa publikacja raportu Departamentu Pracy USA sprawiła, że inwestorzy zwiększyli zakłady inwestycyjne na obniżkę stóp Fed w pierwszej połowie roku. Skłoniły ich do tego wiadomości o niespodziewanym wzroście stopy bezrobocia do najwyższego poziomu od dwóch lat (3,9%, prognoza 3,7%, poprzednio 3,7%) oraz o nadspodziewanym spadku dynamiki płacy godzinowej w lutym (0,1% m/m, prognoza 0,3%, poprzednio 0,5%). Mimo nieoczekiwanego wzrostu dynamiki zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (275 tys, prognoza 200 tys. poprzednio 229 tys.), rynek terminowy zaczął w pełni wyceniać pierwsze cięcie stóp w czerwcu br. Taka perspektywa negatywnie rzutowała na wartość dolara. W efekcie kurs EUR/USD zbliżył się do bariery 1,10 (max. 1,0981).   ● [ECB]   Zyski euro limitował komentarz Francoisa Villeroy'a z Europejskiego Banku Centralnego, który zapowiedział, że ECB obniży stopy procentowe w strefie euro wiosną. Gołębie sygnały z USA oraz z Eurolandu sprzyjały złotemu (EUR/PLN 4,2949, USD/PLN min. 3,9163).   ● [BTC]   Na rynku krypto-walut, Bitcoin po raz pierwszy w historii zameldował się powyżej granicy 70 tysięcy USD.

Przed nami
   
● [CPI USA]   Dzisiejszy, pusty Kalendarz Eko zwiększa fokus inwestorów na jutrzejszą publikację danych o amerykańskiej inflacji cen konsumpcyjnych w lutym. Gra pod jej spadek może zachęcać inwestorów do dalszej sprzedaży dolara (punkt oporu EUR/USD: 1,1000), gdyż potwierdzenie tej tendencji zwiększy szansę na szybszą obniżkę stóp Fed. W tym scenariuszu należy się liczyć z umocnieniem relatywnie wyżej oprocentowanych walut rynków wschodzących (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2800, USD/PLN: 3,9000). Z kolei pozycjonowanie pod niższy CPI i tym samym pod odroczenie cięć oprocentowania w USA będzie skutkować odbiciem zielonej waluty (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0900), kosztem złotego i jego przyjaciół z EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,3300, USD/PLN: 4,0000).   ● [Eko- tydzień]   Oprócz inflacji w kolejnych dniach poznamy także amerykańską sprzedaż detaliczną i produkcję przemysłową. W końcówce tygodnia nie zabraknie również ciekawych publikacji danych z gospodarki krajowej. W piątek ogłoszony zostanie finalny wynik inflacji CPI w lutym oraz bilans płatniczy Polski w styczniu.


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.