Trybunał, a sprawa złotego

  (środa, 27-03, 8:50)


 USA: w marcu zaufanie konsumentów wg Conference Board nieoczekiwanie spadło.
 Mann (Bank Anglii): rynki finansowe wyceniają zbyt wiele obniżek stóp procentowych w tym roku.
 Kalendarz Eko: indeks nastrojów w gospodarce strefy euro.

Za nami
   ● [USA]   Wczorajsze dane z amerykańskiej gospodarki okazały się mieszane i niewiele wniosły do rynkowej układanki. Z jednej strony zamówienia na dobra trwałego użytku w lutym nadspodziewanie wzrosły (1,4% m/m vs prognoza 1,2%; poprzednio -6,9%), a z drugiej zaufanie konsumentów w marcu nieoczekiwanie się pogorszyło. Indeks Conference Board spadł z 104,8 pkt do 104,7 pkt; podczas gdy rynek oczekiwał jego wzrostu do 106,9 pkt. Remisowe informacje makroekonomiczne z USA utrzymały kurs EUR/USD w przedziale od min. 1,0824 do max. 1,0864.   ● [BoE]   Wśród walut G10 dobrze radził sobie funt. Kurs GBP/USD wzrósł do max. 1,2668 po tym, jak Catherine Mann z Banku Anglii powiedziała, że rynki finansowe wyceniają zbyt wiele obniżek stóp procentowych w tym roku. Jastrzębie sygnały z BoE zaszkodziły walutom regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w tym złotemu (EUR/PLN max. 4,3132, USD/PLN max. 3,9836).   ● [NBP]   Cieniem na notowaniach PLNa położyła się również informacja o złożeniu w Sejmie RP wniosku posłów koalicji rządzącej o postawienie prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego przed Trybunałem Stanu.

Przed nami
   ● [KE]   Dziś poznamy wskaźniki Komisji Europejskiej prognozujące kierunek i tempo rozwoju gospodarczego strefy euro. Analitycy spodziewają się poprawy ekonomicznych perspektyw dla unii walutowej, co może zbudować euro (punkt oporu EUR/USD: 1,0900) oraz waluty regionu CEE, w tym złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2700, USD/PLN: 3,9500). W przypadku negatywnej niespodzianki od KE należy się liczyć z osłabieniem walut EU (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0800, punkty oporu EUR/PLN: 4,3300, USD/PLN: 4,0500).   ● [Riksbank, EIA]   Spośród pozostałych wydarzeń ekonomicznych zaplanowanych na dziś na uwagę zasługuje jeszcze decyzja Riksbanku ws. szwedzkich stóp procentowych oraz raport agencji EIA nt. zmiany zapasów paliw w USA.   ● [Fed]   Już po dzisiejszym zamknięciu rynku walutowego w Nowym Jorku okazję do skomentowania amerykańskiej polityki pieniężnej będzie miał członek zarządu Banku Rezerwy Federalnej Christopher Waller.

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.