Jest moc

 (wtorek, 12-03, 8:50)


Kurs EUR/PLN spadł do najniższego poziomu od 4 lat.
Czechy: w lutym Inflacja CPI nadspodziewanie obniżyła się do 2% i po raz pierwszy od ponad 5 lat osiągnęła cel CNB.
Reuters: co raz większa liczba polityków Banku Japonii jest pozytywnie nastawiona do pomysłu zakończenia ery ujemnych stóp na przeszłotygodniowym posiedzeniu BoJ.
Kalendarz Eko: bilans płatniczy Polski oraz inflacja CPI w USA. 

Za nami
Podczas wczorajszej sesji kurs EUR/PLN (min. 4,2749) spadł do najniższego poziomu od ponad 4 lat (20 luty 2020).   ● [CNB]  Złoty skorzystał na przepływie kapitału w Regionie CEE, w związku z wczorajszą informacją, że w Czechach w lutym inflacja CPI spadła nadspodziewanie do poziomu 2% i po raz pierwszy od ponad 5 lat osiągnęła cel Czeskiego Banku Narodowego, co zwiększyło oczekiwania na kolejne obniżki stóp CNB. W tej sytuacji korona czeska traciła na rzecz sąsiadów z Regionu.   ● [BTC]   PLNowi oraz innym ryzykownym aktywom pomogła również kolejna zwyżka wartości krypto-walut. Bitcoin osiągnął nowy rekord wszech-czasów powyżej 72 tys. USD po tym, jak brytyjski organ nadzoru finansowego otworzył drzwi dla instytucji chcących inwestować w krypto-waluty za pomocą nowych produktów giełdowych.   ● [BoJ]   Wśród walut z koszyka G10 dobrze radził sobie japoński jen. Kurs USD/JPY spadł do min. 146,491 dzięki wzrostowi oczekiwań na marcową podwyżkę stóp Banku Japonii. Wg źródeł agencji Reutersa, co raz większa liczba polityków BoJ jest pozytywnie nastawiona do pomysłu zakończenia ery ujemnych stóp na przyszłotygodniowym posiedzeniu Banku.

Przed nami
   ● [CPI USA]   Dziś inwestorzy koncentrują się na publikacji danych o amerykańskiej inflacji cen konsumpcyjnych w lutym.   ● [Scenariusze]   Jej dalszy spadek zwiększy oczekiwania rynku na pierwszą obniżkę stóp Fed w czerwcu lub nawet w maju co będzie mniej lub bardziej szkodzić dolarowi (punkt oporu EUR/USD: 1,1000) i sprzyjać jego rywalom z G10 i rynków wschodzących (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2700, USD/PLN: 3,9000). Natomiast wzrost CPI byłby argumentem dla członków Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku za odroczeniem cięć na drugą połowę roku, a dla inwestorów za zakupem przecenionej ostatnio zielonej waluty (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0900) m.in. w zamian za złotego (punkty oporu EUR/PLN: 4,3300, USD/PLN: 4,0000).Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.