Fundusze wywindują rating

  (wtorek, 5-03, 8:50)


 Moody's: odblokowanie unijnych funduszy jest pozytywne dla ratingu Polski.
 Sentix: w marcu nastroje inwestorów w strefie euro poprawiły się piąty miesiąc z rzędu.
 Kalendarz Eko: indeksy PMI, ISM dla sektora usług krajów Eurolandu i USA, inflacja PPI w strefie euro, zamówienia w amerykańskim przemyśle oraz wystąpienie publiczne Barr'a (Fed).

Za nami
W poniedziałek na rynku walutowym inwestorzy w większości okopali się na swoich pozycjach, zmniejszając aktywność i oczekując na zbliżające się ważne wydarzenia ekonomiczne tj. środowe przesłuchanie prezesa Fed w amerykańskim Kongresie, czwartkowe posiedzenie ECB oraz na piątkowe payrolls'y z USA.   ● [PLN]   Przebieg wczorajszej sesji na rynku PLN na chwilę zakłócił news, że nieznany obiekt wojskowy spadł na pole w okolicach Miłakowa (woj. warmińsko-mazurskie). Posiadaczy złotego szybko uspokoiła prokuratura w Elblągu, która poinformowała, że jest to prawdopodobnie balon meteorologiczny (EUR/PLN max. 4,3281, USD/PLN max. 3,9881). W wymiarze ekonomicznym nastroje wokół polskiej waluty poprawiła opinia agencji Moody's, wg której odblokowanie unijnych funduszy jest pozytywne dla ratingu Polski.   ● [EUR]   Wśród walut G10 całkiem dobrze radziło sobie euro. Kurs EUR/USD wzrósł do max. poziomu 1,0866 po informacji o nadspodziewanej poprawie nastrojów inwestorów ze strefy euro w marcu (Sentix: -10,5 pkt vs prognoza -10,9 pkt; poprzednio -12,9 pkt).

Przed nami
   ● [ISM USA]   Dla przebiegu dzisiejszej sesji na rynku walutowym największe znaczenie może mieć publikacja amerykańskiego indeksu ISM dla sektora usług w lutym.   ● [Scenariusze]   Jego wzrost mógłby nieco zatrzeć negatywne wrażenia po piątkowej informacji o nieoczekiwanym pogłębieniu regresu w sektorze przemysłu USA, podreperowując konto dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0770), kosztem jego rywali z G10 i EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,3600, USD/PLN: 4,1000). W przypadku kolejnego marko-rozczarowania inwestorzy mogą otrzymać argument za zwiększeniem zakładów na majową obniżkę stóp Fed, co byłoby negatywne dla zielonej waluty (punkt oporu EUR/USD: 1,0870) i pozytywne m.in. dla złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2800, USD/PLN: 3,9500).   ● [Pozostałe wydarzenia]   Oprócz wskaźnika ISM w dzisiejszym kalendarzu Eko znajdują się dane nt. aktywności w sektorze usług w Eurolandzie i USA wg indeksów PMI (finalne), inflacji PPI w strefie euro oraz nt. zamówień w amerykańskim przemyśle, a także wystąpienie publiczne członka zarządu Fed Michaela S. Barr'a. 



Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.