USD pod presją mieszanych sygnałów z gospodarki USA i FOMC. Na rynku PLN realizacja zysków.

(poniedziałek, 27-04, 8:30)

Rynki w Europie
W piątek na rynkach europejskich panowały nerwowe nastroje i relatywnie wysoka zmienność cen aktywów wywołana ostatnimi mieszanymi danymi gospodarczymi z USA i Europy oraz dużymi przepływami kapitału spekulacyjnego. Niewątpliwie wydarzeniem, na które czekali inwestorzy było spotkanie ministrów finansów strefy euro w Rydze, na którym miały planowo zapaść decyzje co do dalszej pomocy finansowej dla Grecji. Nadzieje na to, że rozmowy zakończą się pomyślnie i Hellada otrzyma dalszą pomoc finansową oraz lepsze od oczekiwań dane z Niemiec (indeks Instytutu Ifo) wspierały w piątek wspólną walutę. Kurs EUR/USD wyhamował jednak na poziomie 1,0895 w reakcji na sceptyczne komentarze płynące z Rygi w sprawie perspektyw znalezienia kompromisu przez Grecję i jej wierzycieli. W wypowiedziach członków Eurogrupy zwracano uwagę na brak znaczącego postępu w rozmowach i upływ cennego czasu. Następne spotkanie w tej sprawie zaplanowano na 11 maja. Nerwowość inwestorów podsycały nowe dane makroekonomiczne z USA dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku, które okazały się mieszane i zatrzymały korektę wzrostową dolara. Siódmy z rzędu, spadek planowanych wydatków przedsiębiorstw amerykańskich po raz kolejny podkopał wiarę inwestorów w rychłe podwyżki stóp procentowych w USA. Na europejskim rynku akcji w centrum uwagi znalazły się informacje o wynikach kwartalnych spółek, które w większości okazały się lepsze od oczekiwań. Rekordzistą stał się Electrolux, którego akcje wzrosły o 9% po ujawnieniu niespodziewanie mniejszego spadku zysków. Dzięki poprawie nastrojów gospodarczych w Niemczech jednym z liderów rynku akcji była giełda we Frankfurcie (DAX + 0,74%; CAC40: + 0,44%; FTSE: - 0,19%). 

Rynek EUR/USD ...
Rynek PLN ...
Rynki w USA ...
Rynki w Azji ...
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu ... 

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej subskrypcji Blog FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez Infolinię WR (+48 790 79 00).
Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji.
Zespół Wspólnego Rynku 


Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa.Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.