Hausner: siła złotego nie jest problemem. USD słabnie przez PMI i obawy przed FOMC.

(wtorek, 28-04, 8:30)

Rynki w Europie
Pomimo wielu krytycznych wypowiedzi europejskich ministrów finansów, które padły po piątkowym spotkaniu Eurogrupy w Rydze pod adresem Grecji, poniedziałkowa sesja na rynkach europejskich przebiegała w optymistycznych nastrojach. Stało się tak za sprawą decyzji premiera Grecji, Aleksisa Tsiprasa, który zmienił skład zespołu negocjującego szczegóły porozumienia z europejskimi wierzycielami. Koordynatorem grupy greckich negocjatorów został Euklides Tsakalotos, wiceminister spraw zagranicznych odpowiedzialny za międzynarodowe stosunki gospodarcze i profesor ekonomii na Uniwersytecie Narodowym w Atenach, natomiast nieco w cień został odsunięty Janis Warufakis, minister finansów i główny negocjator, który zdaniem obserwatorów ponosi winę za kompletne fiasko ostatniego spotkania z Eurogrupą. Te informacje pozytywnie wpłynęły na wartość wspólnej waluty, podczas gdy dolar znalazł się pod presją obaw związanych z wynikiem rozpoczynającego się dziś dwudniowego posiedzenia FOMC oraz słabszych od oczekiwań wyników indeksu PMI w sektorze usług USA. W rezultacie tych czynników kurs EUR/USD wzrósł wczoraj do zamknięcia sesji w Londynie do poziomu 1,0890, by później w szczytowym punkcie sesji w Nowym Jorku osiągnąć wartość 1,0924. Na fali optymizmu spowodowanego zmianami w greckim zespole negocjacyjnym rosły wczoraj notowania akcji na większości rynków europejskich (DAX + 1,93%; CAC40: + 1,30%; FTSE: + 0,31%), w tym na giełdzie w Atenach. Ten kredyt zaufania inwestorów Grecja będzie musiała spłacić już maju. Na dzień 11 maja br. planowane jest kluczowe w tej sprawie spotkanie Eurogrupy w Brukseli, a dzień później przypada spłata dużej raty pożyczki uzdolnień Grecji przez MFW. 
 
 
Rynek EUR/USD ...
Rynek PLN ...
Rynki w USA ...
Rynki w Azji ...
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu ... 
 

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej subskrypcji Blog FX.
 
 
Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez Infolinię WR (+48 22 790 79 00).
 
Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji.
Zespół Wspólnego Rynku

Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.