USD traci a EUR i PLN zyskują przez obawy o przedłużenie spowolnienia w USA. Dziś PKB USA i komunikat FOMC.

(środa, 29-04, 8:25)

Rynki w Europie
We wtorek tematem numer jeden było rozpoczęte wczoraj dwudniowe posiedzenie Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC). Po serii co najwyżej mieszanych danych makroekonomicznych napływających w ostatnich tygodniach z gospodarki amerykańskiej, analitycy i inwestorzy nie spodziewają się jastrzębiego komunikatu FOMC w dniu dzisiejszym. Wczorajsza publikacja indeksu zaufania konsumentów Conference Board, który spadł z 101,4 pkt w marcu (po rewizji) do aż 95,2 pkt w kwietniu, wpisuje się w obraz przedłużającego się spowolnienia gospodarczego z pierwszego kwartału spowodowanego ciężką zimą, spadkiem cen ropy (który wywołał zmniejszenie inwestycji w energetyce) oraz drogim dolarem. W tej sytuacji, oczekiwania rynku dotyczące szybkości pierwszej podwyżki stóp procentowych i tempa kolejnych, obniżają się (czytaj więcej na ten temat w dalszej części naszego blogu) co wpływa na stopniowe osłabienie dolara w relacji do większości walut globalnych, w tym do wspólnej waluty, funta brytyjskiego i japońskiego jena. We wtorek wartość euro w stosunku do dolara wzrosła o blisko 1% z 1,0883 na otwarciu rynku hurtowego w Londynie do 1,0979 na jego zamknięciu. Wsparciem dla euro stała się także wypowiedź greckiego premiera, Aleksisa Tsiprasa, który wyraził przekonanie o tym, że Grecja zawrze kompromisowe porozumienie z wierzycielami na początku maja. Natomiast jego zapowiedź możliwości przeprowadzenia greckiego referendum w tej sprawie negatywnie zaskoczyła europejskich inwestorów giełdowych. Na notowania akcji w Europie (DAX - 1,89%; CAC40: - 1,81%; FTSE: - 0,70%) negatywnie wpływała także niepewność związana z dzisiejszym komunikatem FOMC i drożejąca wspólna waluta. Na giełdzie w Londynie ceny akcji spadały z powodu rozczarowujących danych o PKB Wielkiej Brytanii w pierwszym kwartale.

Rynek EUR/USD ...
Rynek PLN ...
Rynki w USA ...
Rynki w Azji ...
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu ... 
 

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej subskrypcji Blog FX.
 
 
Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez Infolinię WR (+48 22 790 79 00).
 
Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji. Zespół Wspólnego Rynku
Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.