Świąteczna przerwa w rajdzie dolara pozwala złotemu złapać oddech. Dziś PMI dla sektora usług w USA.

(piątek, 25-11, 8:00)
Rynki bazowe - W czwartek rynki finansowe kręciły się na zwolnionych obrotach. Przyczyną ich mniejszej aktywności była świąteczna nieobecność inwestorów amerykańskich, która stanowiła naturalną zachętę dla pozostałych graczy do redukcji ryzyka. Na rynku EUR/USD punktem zwrotnym, który uruchomił wczorajszą realizację zysków, okazał się poziom 1,0518 (o g. 09:09), najniższy od marca 2015 roku. Kontynuowana dziś rano przecena amerykańskiej waluty w stosunku do euro sięgnęła maksymalnie pułapu 1,0608 (o g. 8:25). Święto Dziękczynienia nie przeszkodziło jednak dolarowi w kumulacji zysków wobec jena, którego wartość podkopał spadek aktywności w japońskim przemyśle (szczegóły w naszym kalendarzu ekonomicznym). Rosnący nieustannie od kilku sesji kurs USD/JPY wzrósł dziś w nocy maksymalnie do poziomu 113,90 (najwyższego od 8 miesięcy).
Rynek PLN - Wyhamowanie rajdu dolara pozwoliło odzyskać równowagę rynkom wschodzącym, czego nie należy mylić ze wzrostem apetytu na ryzyko inwestycyjne. Głębszy oddech złapał również złoty, który poprawił swoje notowania w relacji do euro (min. 4,4175 o g. 14:30) oraz do dolara (min. 4,1693 dziś o g. 8:25). Liderem zmienności na rynku EM była turecka lira, której amplituda wahań wobec dolara sięgała blisko 2,5%. Kurs USD/TRY rozhuśtała pierwsza od blisko trzech lat podwyżka stóp procentowych w tym kraju (z 7,5% do 8%) oraz głosowanie w Europarlamencie, gdzie przyjęto rezolucję o zawieszeniu negocjacji pomiędzy Brukselą a Ankarą ws. uzyskania przez Turcję członkostwa w UE. 
Przed nami - Wśród niewielu publikacji makroekonomicznych zaplanowanych na dziś na szczególną uwagę zasługuje wstępny wynik indeksu PMI dla amerykańskiego sektora usług, który poznamy o godzinie 15:45. Wobec skróconego dnia pracy na większości rynków amerykańskich i przedłużonej nieobecności wielu inwestorów zza oceanu należy się spodziewać niedużej zmienności kursów. Zakres zmian na rynkach walutowych będą dodatkowo limitować najbliższe bariery techniczne: EUR/USD wsparcie: 1,0525, opór: 1,0650, EUR/PLN wsparcie: 4,4000, opór: 4,4560, USD/PLN wsparcie: 4,1300, opór: 4,2200.
Kalendarz ekonomiczny ...
Punkty wsparcia i oporu …
              
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.