Decyzja KE i drożejący funt zwiększają awersję do złotego. Max. EUR/PLN 4,2686, USD/PLN 3,5750.

(środa, 13-09, 8:00)
Za nami
Pierwsza część tygodnia należała do dolara. Wczoraj popyt na zieloną walutę podtrzymały rosnące rentowności amerykańskich obligacji podążające za spadkiem ryzyka inwestycyjnego (np. 10-letnie +3,3 pb do 2,1690%) oraz optymistyczne dane z rynku pracy w USA. Pozytywnie zaskoczył wynik raportu JOLTS, który wskazał na wzrost liczby wakatów w gospodarce Stanów Zjednoczonych w lipcu do 6,2 mln wobec oczekiwanych 6 mln. Na korzyść dolara przemawiała także wczorajsza wypowiedź sekretarza stanu USA Stevena Mnuchina wskazująca na determinację administracji Trumpa ws. wprowadzenia amerykańskiej reformy podatkowej od 1 stycznia 2018 roku. W wyniku tych zdarzeń kurs USD/JPY zameldował się powyżej psychologicznej granicy 110,00 (max. 110,29 dziś o g. 1:00), natomiast rynek EUR/USD dotarł najniżej do poziomu 1,1926 (o g. 13:45). Zyski amerykańskiej waluty ...
Przed nami ...
Kalendarz ekonomiczny …
Punkty wsparcia i oporu …
 
              
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX i/lub Alertów FX przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00). Możesz je otrzymywać emailem lub SMSem.

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.
 

Nasze Alerty FX i Blog FX mają wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nich przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowią oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.