Rosnące oczekiwania na podwyżki oprocentowania dolara i funta oraz kolejne groźby Korei Płn. zwiększają presję na złotego. Max. EUR/PLN 4,2898, USD/PLN 3,6223.

(piątek, 15-09, 8:00)
Za nami


W czwartek uwagę inwestorów na całym świecie przykuwała publikacja sierpniowych wyników amerykańskiej inflacji cen konsumpcyjnych. Tak wysokie zainteresowanie tym wydarzeniem wynikało z faktu, że wzrost cen jest obecnie kluczowym wyznacznikiem polityki monetarnej Banku Rezerwy Federalnej. Mimo ogłoszenia danych wyższych od oczekiwań (inflacja bazowa 1,6% vs. prognoza 1,7%) i wzrostu rynkowej wyceny grudniowej podwyżki stóp FED (z 41,3% do 52,9%) umocnienie dolara wobec euro wywołane tą publikacją okazało się krótkotrwałe (min. 1,1838 o g. 14:30). Zyski zielonej waluty ograniczały kolejne groźby jądrowe Korei Północnej pod adresem Stanów Zjednoczonych i Japonii będące odpowiedzią na niedawne sankcje nałożone na Pjongjang przez ONZ. Amerykańskiej walucie zaszkodziła również ...Przed nami ...

Kalendarz ekonomiczny …
Punkty wsparcia i oporu …
               


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX i/lub Alertów FX przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00). Możesz je otrzymywać emailem lub SMSem.

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

 


Nasze Alerty FX i Blog FX mają wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nich przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowią oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.