Rynek czeka na ECB. Schäuble i Glapiński osłabiają złotego. Max. EUR/PLN 4,2549, USD/PLN 3,5687.

(czwartek, 07-09, 8:00)
Za nami
Wczorajsza sesja rozgrywała się wokół wypowiedzi niemieckiego ministra finansów oraz nowych danych makroekonomicznych z amerykańskiej gospodarki. Wolfgang Schäuble wezwał wczoraj polityków ECB do zakończenia programu QE oraz zerwania z polityką ujemnych stóp procentowych w Eurolandzie. Jego zdaniem ożywienie w strefie euro jest wystarczająco silne, aby powrócić do "normalnej" polityki pieniężnej. Zdecydowana wypowiedź tego wpływowego niemieckiego urzędnika poprawiła pozycję wspólnej waluty przed dzisiejszym posiedzeniem ECB (więcej na ten temat w części „przed nami” naszego Alertu FX). W rezultacie kurs EUR/USD, który rano wystartował z poziomu 1,1926 (o g. 8:00) w najwyższym punkcie osiągnął wartość 1,1950 (o g. 11:40). Osłabieniu dolara sprzyjała także  ...
Przed nami ...
Kalendarz ekonomiczny …
Punkty wsparcia i oporu …
 
              
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX i/lub Alertów FX przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00). Możesz je otrzymywać emailem lub SMSem.

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.
 

Nasze Alerty FX i Blog FX mają wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nich przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowią oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.