Flanka wschodnia i flanka podatkowa złotego

 (piątek, 25-03, 8:50)

 Sojusz Północnoatlantycki wzmocni wschodnią flankę.
Ministerstwo finansów RP ogłosiło kolejne zmiany w podatkach.
USA: w poprzednim tygodniu liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych była najniższa od września 1969.
Ukraina i Rosja dokonały pierwszej wymiany jeńców wojennych.
Kalendarz Eko: niemiecki indeks IFO oraz wystąpienia publiczne trzech polityków Fed. 

Za nami
Wczorajszemu oczekiwaniu na konkluzje z nadzwyczajnego szczytu NATO ws. Ukrainy towarzyszył spadek wyceny złotego.   ● [PL]   Naszej walucie zaszkodziło ogłoszenie przez ministerstwo finansów RP kolejnej zmiany w podatkach oraz zdymisjonowanie przez premiera ministra Nowaka, który kilka dni temu mówił o politycznej zgodzie Brukseli na polski KPO. Jednocześnie wsparciem dla konkurencyjnego dolara (EUR/USD min. 1,0966) stała się wiadomość o najniższej od 1969 roku liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA w poprzednim tygodniu (187 tys. vs prognoza 210 tys.; poprzednio 215 tys.).   ● [PMI]   Makro-reklamą zielonej waluty stały się również indeksy PMI, które pokazały zaskakujący wzrost aktywności w amerykańskich sektorach przemysłu i usług w marcu. Na ich tle gorzej wypadły analogiczne wskaźniki dla Eurolandu, choć ich spadek był mniejszy, niż wskazywały na to prognozy (wszystkie wyniki znajdują się w naszym Kalendarzu Eko).   ● [NATO, UKR-RUS]   Straty złotego (EUR/PLN max. 4,7871, USD/PLN max. 4,3470) zamortyzował komunikat NATO o zamiarze wzmocnienia wschodniej flanki oraz news, że Ukraina i Rosja dokonały pierwszej wymiany jeńców wojennych. 

Przed nami
   ● [DE]   Dziś dowiemy się jak wojna Rosji z Ukrainą oddziałuje na nastroje przedsiębiorców w Niemczech. Źródłem informacji w tej sprawie będzie indeks instytutu IFO. Dobrą wróżbą dla euro (punkt oporu EUR/USD: 1,1050) oraz jego sąsiadów z CEE (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,7000, USD/PLN: 4,2800) jest wczorajsza wiadomość o tylko marginalnym spadku niemieckiego wskaźnika PMI. Z drugiej strony przesądni inwestorzy jako zły omen odbierają rekordowy spadek wskaźnika ZEW w tym miesiącu (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0960; punkty oporu EUR/PLN: 4,8000, USD/PLN: 4,3500).   ● [USA]   W dalszej części dnia poznamy jeszcze finalny wynik amerykańskiego indeksu nastrojów konsumentów autorstwa Uniwersytetu Michigan w marcu oraz posłuchamy kolejnych wystąpień publicznych polityków Banku Rezerwy Federalnej. W kolejności chronologicznej głos zabiorą: prezes oddziału Fed w Nowym Jorku John Williams, prezes oddziału w Richmond Tom Barkin oraz członek zarządu Banku Christopher Waller. Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.