[Nie] Wiara - Nadzieja - Słowa

  (środa, 30-03, 8:50)

 Miediński (Moskwa): Rosja zrobi dwa kroki w celu deeskalacji konfliktu.
 Arachamija (Kijów): Ukraina jest gotowa przyjąć neutralność w zamian za gwarancje bezpieczeństwa.
 Kurs EUR/PLN osiągnął najniższy poziom od 25 lutego, a USD/PLN od 1 marca.
 Kalendarz Eko: wskaźnik nastrojów w gospodarce EZ, inflacja CPI w Niemczech oraz amerykański raport ADP. 


Za nami
   ● [RUS-UKR]   Wczorajsze rozmowy pokojowe pomiędzy Rosją a Ukrainą tchnęły sporo optymizmu w uczestników rynków finansowych. Główny negocjator rosyjski Władimir Miediński zadeklarował, że Moskwa zrobi dwa kroki w celu deeskalacji konfliktu. Pierwszy z nich przyniesie "drastyczne ograniczenie aktywności wojskowej na kierunkach kijowskim i czernichowskim", zaś w drugim umożliwi spotkanie Putina z Zełenskim. Z kolei jeden z członków ukraińskiej delegacji Dawyd Arachamija przekazał, że Kijów jest gotów przyjąć neutralność w zamian za gwarancje bezpieczeństwa.   ● [Giełdy, FX]   Nadzieje na zakończenie krwawej wojny w Ukrainie wywindowały notowania europejskich indeksów giełdowych (DAX: +2,79%, WIG20: +2,28%) oraz umocniły waluty EU (EUR/USD max. 1,1137) i rosyjskiego rubla (USD/RUB: -8,94%). W regionie Europy Środkowo-Wschodniej, największe zyski zanotował nasz złoty (EUR/PLN min. 4,6323 tj. najniżej od 25 lutego, USD/PLN min. 4,1705 tj. najniżej od 1 marca).   ● [USA]   Optymizm walut europejskich ostudził amerykański sekretarz stanu Antony Blinken, który powiedział, że nie wierzy w szczerość rosyjskich zapewnień o ograniczeniu działań militarnych. W jego opinii Moskwa po raz kolejny chce zmylić przeciwnika i opinię publiczną. Z kolei rzecznik Pentagonu przekazał wieczorem, że "zagrożenie dla Kijowa nie zakończyło się". Dodał, że widoczne są niewielkie ruchy wojsk, ale nie jest to wycofanie się.

Przed nami
   ● [KE]   W pierwszej części dzisiejszej sesji zobaczymy jak w czasie wojny w Ukrainie kształtują się nastroje w gospodarce Eurolandu. Wiedzy w tej sprawie dostarczą nam wskaźniki Komisji Europejskiej, które prognozują kierunek i tempo rozwoju gospodarczego strefy euro. Ich przewidywany spadek może zaszkodzić wspólnej walucie (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1070) oraz jej sąsiadom (punkty oporu EUR/PLN: 4,7000, USD/PLN: 4,2500).   ● [ADP]   Po południu uwaga inwestorów skupi się na amerykańskim raporcie ADP. Spodziewany spadek dynamiki zatrudnienia w sektorze prywatnym może zrobić anty-reklamę dolarowi przed piątkowymi payrolls’ami (punkt oporu EUR/USD: 1,1140). W poszukiwaniu większych zysków na fali geo-optymizmu po wczorajszych rozmowach pokojowych w Turcji, inwestorzy mogą kupować relatywnie wysoko oprocentowane waluty regionu CEE, w tym złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,6300, USD/PLN: 4,1700). Spośród pozostałych wydarzeń ekonomicznych zaplanowanych na dziś warto także pamiętać o ogłoszeniu wstępnego wyniku niemieckiej inflacji CPI w marcu oraz finalnych danych PKB USA w IV kw. 2021, a także o wystąpieniach publicznych polityków z ECB (Christine Lagarde) i Fed (Toma Barkina). Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.